Tramps paziņo, ka profilaktiski lieto pretmalārijas medikamentu

2 komentāri
Tramps paziņo, ka profilaktiski lieto pretmalārijas medikamentu
AFP / SCANPX

ASV prezidents Donalds Tramps pirmdien paziņoja, ka viņš ik dienu lieto pretmalārijas medikamentu hidroksihlorhinīnu kā profilaktisku līdzekli pret jauno koronavīrusu, lai gan pētnieki ir brīdinājuši, ka šis medikaments var būt neefektīvs pret Covid-19 un izraisīt sirdsdarbības problēmas dažiem pacientiem.

Prezidents agresīvi mudināja lietot hidroksihlorhinīnu Covid-19 pacientiem, kad pandēmija ASV bija sasniegusi virsotni, lai gan nav konkrētu zinātnisku pierādījumu par tā efektivitāti.

Jaunu infekcijas gadījumu skaitam ASV sarūkot, Tramps pārtrauca šā medikamenta biežo slavēšanu. Tajā pašā laikā Baltais nams savos paziņojumos vairs nepievērsās uzliesmojuma medicīniskajai pusei un fokusējās uz ekonomikas atveseļošanos.

ASV medikamentu regulators ir brīdinājis nelietot šo medikamentu ārpus klīniskiem izmēģinājumiem vai zināmas slimnīcu vides. Vēl tiek veikti izmēģinājumi, lai noskaidrotu, vai šim medikamentam ir kāds pielietojums Covid-19 pacientu ārstēšanā.

“Es katru dienu iedzeru pa tabletei,” sacīja Tramps kādā pasākumā Baltajā namā. “Es to esmu lietojis apmēram pusotru nedēļu, un vēl esmu šeit.”

“Kādā brīdī es to izbeigšu,” sacīja Tramps, sakot, ka viņš vēlas vakcīnu vai “zāles” pret šo vīrusu.

Atbildot uz jautājumu, kāpēc viņš lieto šo medikamentu, Tramps sacīja: “Es to lietoju, jo dzirdu ļoti labas lietas [par to].”

“Es vienkārši gribu būt atklāts pret amerikāņu sabiedrību,” teica Tramps, uzstājot, ka šis medikaments neizraisīs negatīvas sekas.

Atzīstot, ka hidroksihlorhinīnam varētu nebūt pozitīvas ietekmes, Tramps sacīja: “Ja tādas nav, jūs [tomēr] nesaslimsiet un nenomirsiet.”

Tramps teica, ka viņam nav Covid-19 simptomu, bet viņam ik pa dažām dienām tiek veikti koronavīrusa testi Baltajā namā. Viņš arī sacīja, ka lieto pretmalārijas medikamentu, konsultējoties ar Baltā nama ārstu.