Tramps paziņo, ka pierādījumi viņa impīčmenta lietā ir safabricēti

1 komentārs
Tramps paziņo, ka pierādījumi viņa impīčmenta lietā ir safabricēti
AP/SCANPIX

ASV apgriezienus turpina uzņemt prezidenta Donalda Trampa impīčmenta lieta. Tramps pret viņu sākto izmeklēšanu nodēvējis par apvērsumu nolūkā atņemt tautai varu.

Viņš arī apgalvo, ka pierādījumi ir safabricēti. Izrādās, šajā lietā netieši ierauts arī Latvijas bijušais prezidents Raimonds Vējonis.

Impīčmenta izmeklēšanu Demokrātu kontrolētā pārstāvju palāta sāka pagājušajā nedēļā, kad klajā nāca informācija par Trampa telefonsarunu ar Ukrainas prezidentu Voldomiru Zelenski, kurā viņš mēģinājis pierunāt sākt korupcijas izmeklēšanu par Trampa konkurenta Džo Baidena un viņa dēla Hantera darbībām Ukrainā.

Baidenam junioram Ukrainā pieder firma, kas regulāri saņēmusi naudu no Ukrainas naftas kompānijas “Burisma Holdings”, uz kuras rīkotu forumu pērn devās arī bijušais Latvijas prezidents Raimonds Vējonis. Pārskaitījumi veikti caur “PrivatBank” Latvijas struktūrvienību. Nolūkā izdarīt spiedienu uz Kijevu Tramps, iespējams, pat aizturējis militāro palīdzību Ukrainai.

Trampu izmeklēšana pamatīgi nokaitinājusi. Savu niknumu viņš neslēpa arī kopīgajā preses konferencē ar Somijas prezidentu, akcentējot, ka Pārstāvju palātas Izlūkošanas komitejas priekšsēdētājs Adams Šifs telefonsarunu ir safabricējis.

“Viņš nostājās pie mikrofona un Amerikas cilvēku priekšā prezentēja tekstu, ko ASV prezidents nekad nav teicis. Tā būtu jāvērtē kā krimināla rīcība, viņam būtu jāatkāpjas. Es ļoti uzmanīgi piedomāju pie tā, ko saku, un, ja kāds pilnībā safabricē manu telefonsarunu ar citas valsts līderi – tas ir ļauni,” norādīja Tramps.

Trampa konkurents nākamgad gaidāmajās prezidenta vēlēšanās demokrāts Džo Baidens tikmēr nešaubās, ka Tramps savu ietekmi sarunā ar Ukrainas prezidentu izmantojis.

“Viņš personīgi pateica Ukrainas prezidentam, ka ASV ārpolitiku vairs nenotiek caur Valsts departamentu. Viņš pieprasīja, lai uz mani tiktu uzlieti neesoši netīrumi,” pauž Baidens.

Demokrātu kritikas krustugunīs nonācis arī ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo. Viņam tiek pārmesti centieni aizkavēt piecu bijušo vai esošo Valsts departamenta darbinieku liecināšanu. Pompeo pauž pārliecību, ka izmeklēšanas komiteja viņus mēģina iebiedēt un terorizēt.
1 komentārs