Komentāri

ASV prezidents Donalds Tramps paziņojis, ka ASV izstāsies no ANO Parīzes klimata līguma un mēģinās sarunās panākt jaunu globālu vienošanos par klimata izmaiņām.

Tramps jau priekšvēlēšanu kampaņas laikā solīja pārskatīt ASV dalību šajā līgumā, taču līdz šim tas vēl nebija izdarīts. Viņš bija nodēvējis šo vienošanos par “vienpusīgu” un paziņojis, ka ASV maksājusi “miljardus”, lai to izpildītu, kamēr tādas valstis kā Ķīna, Krievija un Indija nav maksājušas “neko”. Tramps, paziņojot par izstāšanos, norādīja, ka ticis ievēlēts, lai pārstāvētu Pitsburgas, nevis Parīzes pilsoņus.

Donalds Tramps

Donalds Tramps
ASV prezidents

Esot prezidenta amatā, man ir viena atbildība, un tā ir Amerikas tauta. Parīzes līgums apdraud mūsu ekonomiku, vājina mūsu suverenitāti un rada nepieņemamu juridisku situāciju, ilgstoši mazinot mūsu konkurētspēju, salīdzinot ar citām pasaules valstīm. Ir laiks izstāties no Parīzes līguma un meklēt jaunu vienošanos, kas aizsargā vidi, mūsu kompānijas, mūsu pilsoņus un mūsu valsti.

Parīzē 2015. gadā panāktā vienošanās aicina nodrošināt, lai globālā sasilšana nepārsniegtu divus grādus pēc Celsija skalas salīdzinājumā ar līmeni, kāds bija pirms rūpnieciskās revolūcijas. Divi grādi ir slieksnis, kuru pārkāpjot, kā uzskata zinātnieki, globālās sasilšanas visnegatīvākās sekas kļūs nenovēršamas.

Nožēlu par šādu soli paudusi arī Latvija, atgādinot, ka ASV atsakās no vienošanās, kas 2015. gadā tika panākta pēc ilgstošām, smagām, pat dramatiskām sarunām. Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs LNT ziņām atzina, ka viņam grūti iedomāties, ka iesaistītās valstis gribēs panākt jaunu vienošanos par klimata izmaiņām, kā to iecerējis ASV prezidents.

ASV rīcība gan neietekmēs Latvijas apņemšanos pildīt šo vienošanos un ierobežot siltumnīcefektu gāzu emisijas pieaugumu.

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm 1

Pavisam vienkārša recepte gardām maizītēm, kas būs pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem to krāsas dēļ. Un tie, kuriem bietes negaršo, nesatraucieties, jo bietes receptē galvenokārt pilda krāsošanas funkciju un to garša maizītēs teju nav jūtama.

Lasi vēl