Komentāri

ASV prezidents Donalds Tramps paziņojis, ka ASV izstāsies no ANO Parīzes klimata līguma un mēģinās sarunās panākt jaunu globālu vienošanos par klimata izmaiņām.

Tramps jau priekšvēlēšanu kampaņas laikā solīja pārskatīt ASV dalību šajā līgumā, taču līdz šim tas vēl nebija izdarīts. Viņš bija nodēvējis šo vienošanos par “vienpusīgu” un paziņojis, ka ASV maksājusi “miljardus”, lai to izpildītu, kamēr tādas valstis kā Ķīna, Krievija un Indija nav maksājušas “neko”. Tramps, paziņojot par izstāšanos, norādīja, ka ticis ievēlēts, lai pārstāvētu Pitsburgas, nevis Parīzes pilsoņus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Donalds Tramps

Donalds Tramps
ASV prezidents

Esot prezidenta amatā, man ir viena atbildība, un tā ir Amerikas tauta. Parīzes līgums apdraud mūsu ekonomiku, vājina mūsu suverenitāti un rada nepieņemamu juridisku situāciju, ilgstoši mazinot mūsu konkurētspēju, salīdzinot ar citām pasaules valstīm. Ir laiks izstāties no Parīzes līguma un meklēt jaunu vienošanos, kas aizsargā vidi, mūsu kompānijas, mūsu pilsoņus un mūsu valsti.

Parīzē 2015. gadā panāktā vienošanās aicina nodrošināt, lai globālā sasilšana nepārsniegtu divus grādus pēc Celsija skalas salīdzinājumā ar līmeni, kāds bija pirms rūpnieciskās revolūcijas. Divi grādi ir slieksnis, kuru pārkāpjot, kā uzskata zinātnieki, globālās sasilšanas visnegatīvākās sekas kļūs nenovēršamas.

Nožēlu par šādu soli paudusi arī Latvija, atgādinot, ka ASV atsakās no vienošanās, kas 2015. gadā tika panākta pēc ilgstošām, smagām, pat dramatiskām sarunām. Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs LNT ziņām atzina, ka viņam grūti iedomāties, ka iesaistītās valstis gribēs panākt jaunu vienošanos par klimata izmaiņām, kā to iecerējis ASV prezidents.

ASV rīcība gan neietekmēs Latvijas apņemšanos pildīt šo vienošanos un ierobežot siltumnīcefektu gāzu emisijas pieaugumu.

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl