Tramps nosauc impīčmenta iemeslus par “ļoti vājiem”

1 komentārs
Tramps nosauc impīčmenta iemeslus par “ļoti vājiem”
AP / SCANPIX

Demokrātu partijas vadītā Tieslietu komiteja prezentējusi apsūdzības impīčmenta procesā pret ASV prezidentu Donaldu Trampu. Pirmajos komentāros Tramps tās raksturojis kā ļoti vājas.

Tramps apsūdzēts prezidenta amata pilnvaru ļaunprātīgā izmantošanā, aizkavējot palīdzību Ukrainai, ja tā nepaziņos par izmeklēšanu saistībā ar Trampa sāncensi Džo Baidenu un Kongresa darba traucēšanā, liekot amatpersonām ignorēt Kongresa aicinājumus iesniegt dokumentus un liecināt. Ja nākamnedēļ gaidāmajā balsojumā Demokrātu vadītā palāta apstiprinās apsūdzības, tad process nonāks republikāņu kontrolētajā Senātā, kur prezidenta atbalstītāji solījuši viņu aizstāvēt.

“Republikāņi turas kopā. Šīs ir raganu medības. Tas ir drausmīgi. Demokrāti neko daudz nevarēja izdomāt, viņi izveidoja divas apsūdzības, kas ir vājas, ļoti vājas,” atzina Tramps.

No apsūdzībām gan dzēsta iepriekš daudz pieminētā kukuļošanas apsūdzība.

Lasi arī: Tramps kļuvis par 2019. gadā tviterī visapspriestāko politiķi.

Komiteja apsūdzību izskatīšanai un labošanai pulcēsies vēlāk šonedēļ, pēc tam nododot tās nobalsošanai.

Apsūdzību noteikšana seko izmeklēšanas laikā veiktajām publiskajām intervijām Kongresā. Sagaidāms, ka Demokrātu vairākumā esošā palāta nākamnedēļ ar ļoti minimālu pārsvaru varētu nobalsot par impīčmenta apsūdzībām, un ir vairāk nekā skaidrs, ka Senāts tās noraidīs.

Patlaban kuluāros izsvērta stratēģija Senātā – lietas izskatīšanu veikt ļoti ātri (tāda ir Baltā nama pozīcija) vai to ievilkt, izsaucot pēc iespējas vairāk liecinieku un iesaistīto (iespējams, Senāta līdera vēlme).

1 komentārs