Tramps noliedz jebkādu saistību ar Kremli; Putinu nekad neesot saticis

Pievienot komentāru
Tramps noliedz jebkādu saistību ar Kremli; Putinu nekad neesot saticis
Reuters/Scanpix

Pēc Hilarijas Klintones nominēšanas prezidenta amata kandidatūrai no Demokrātu partijas pieaug kaislības politiķu izteikumos. Republikāņu kandidāts Donalds Tramps kārtējo reizi izcēlies ar savu retoriku, aicinot Krieviju pārmeklēt Klintones e-pastus.

Hilarija Klintone šovakar sniegs savu oficiālo uzrunu jau kā Demokrātu partijas kandidāte prezidenta amatam. Sagaidāms, ka līdz vēlēšanām, kuras notiks 8. novembrī, cīņa starp viņu un Republikāņu kandidātu Trampu tikai saasināsies. Tā, piemēram, Tramps jau aicinājis Krieviju iesaistīties Klintones slepeno e-pastu noplūdes lietā.

”Krievija, ja tu klausies – es ceru, ka jūs varēsiet atrast 30 tūkstošus e-pastu, kas ir pazuduši. Es domāju, ka mūsu prese jūs par to mūžīgi cildinās! Redzēsim, vai tas notiks,” sacīja Tramps.

Pēc šādiem apgalvojumiem Demokrātu atbalstītāji Trampam piedēvējuši ciešu saistību ar Krieviju un Kremļa politiķiem, taču Republikāņu kandidāts šādus apgalvojumus noliedz. Viņš arī izteicies, ka pat nepazīst un nav saticis Vladimiru Putinu, vien dzirdējis viņa izteikumus medijos.

Tikmēr pašreizējais Baltā nama saimnieks Baraks Obama jau atkārtoti cildinājis jaunās Demokrātu kandidātes lielo pieredzi un atbilstību prezidenta amatam.

“Nav svarīgi, cik slikti ir apstākļi, cik daudz cilvēku viņu mēģina apturēt, viņa nekad nepadosies. Tā ir Hilarija, kuru es pazīstu. Tā ir Hilarija, kuru es apbrīnoju, un tāpēc es varu ar pārliecību teikt, ka neviens vīrietis vai sieviete, ne es, ne Bils Klintons nav bijis tik kvalificēts, lai kļūtu par Amerikas Savienoto Valstu prezidentu!” sacīja Obama.

Arī citi pazīstami politiķi, uzņēmēji un slavenības Demokrātu partijas konventā uzstājušies ar runām, kurās atbalsta Hilariju Klintoni, tajā pašā laikā veltot lielu kritiku viņas Republikāņu konkurentam. Mediju magnāts un sestais bagātākais amerikānis Maikls Blumbergs nosaucis Trampa kampaņu par cilvēku apkrāpšanu.

Blumbergs norādīja: “Savas karjeras laikā Donalds Tramps ir vairākkārt ticis iesaistīts tiesas prāvās, bankrotējis un apmānījis tūkstošiem investoru un klientu, kuri tagad jūtas apkrāpti. Tramps saka, ka viņš vēlas vadīt valsti, tāpat kā viņš vada biznesu?? Dievs, palīdzi mums! Esmu ņujorkietis, un es pamanu krāpšanu, kad tāda notiek!”

Tikmēr pie Demokrātu konventa norises vietas Filadelfijā joprojām turpinās protesti. Tur pulcējušies Klintones pretinieki un viņas bijušā konkurenta Bērnija Sandersa atbalstītāji.