Tramps mēģinājis kavēt izmeklēšanu par Krievijas iejaukšanos ASV prezidenta vēlēšanās

1 komentārs
Tramps mēģinājis kavēt izmeklēšanu par Krievijas iejaukšanos ASV prezidenta vēlēšanās
REUTERS/SCANPIX

ASV nerimstošas ir kaislības ap esošo prezidentu. Šonedēļ gandrīz pilnā apjomā tika publicēts īpašo uzdevumu prokurora Robera Millera ziņojums par Krievijas iejaukšanos 2016. gada ASV prezidenta vēlēšanās. Izmeklētāji atzīst, ka Krievija to darīja un Donalda Trampa kampaņa par to zināja, bet nav pierādījumu ka Tramps ar Krievijas specdienestiem būtu tieši sadarbojies.

Šis skandāls ar to nav ne tuvu izsmelts: ziņojumā ir daudz norāžu, ka Tramps varētu būt pārkāpis likumu, traucējot izmeklēšanai. Taču krimināli apsūdzēt amatā esošu ASV prezidentu nav iespējams, tāpēc prokurors lēmumu, ko darīt – atstājis ASV Kongresa ziņā.

Millera ziņojuma rediģētā versija atklāj daudzus jaunus faktus par 2016. gada ASV prezidenta vēlēšanu aizkulisēm un laiku, kad tika sākta izmeklēšana par Krievijas iejaukšanos tajās. Ziņojumā cita starpā teikts, ka uzzinot par izmeklēšanas sākšanu, Tramps zvanījis Baltā nama juriskonsultam, lai tas panāktu Roberta Millera atstādināšanu.

Atklātībā nonākušie fakti Trampu pamatīgi sadusmojuši. Sociālajā tīklā “Twitter” viņš izmeklēšanu nodēvējis par “visu laiku lielāko politisko safabricējumu”, kura tapšanā viņš vaino konkurentus no demokrātu partijas, tostarp Hilariju Klintoni.

“Tā kā es nepiekritu liecināt, man nav bijis nepieciešams atbildēt uz ziņojumā sniegtajiem apgalvojumiem par mani, no kuriem daudzi ir pilnīgas muļķības, lai citas personas izskatītos labi, bet es slikti. Tie ir nelikumīgi sākti meli, kuriem nekad nebija jānotiek,” citēts Tramps.

Zinojumā ir uzsvērts, ka Krievija centusies iejaukties vēlēšanās, bet Trampa komanda ar Maskavu tomēr nav sadarbojusies.

“Pēc gandrīz divus gadus ilgas izmeklēšanas, tūkstošiem dokumentu izpētīšanas un liecinieku pratināšanas ir apstiprinājušies Krievijas valdības sponsorēti centieni nelikumīgi iejaukties 2016. gada prezidenta vēlēšanās, tomēr nav gūti pierādījumi, ka Trampa kampaņas komanda vai citi ASV pilsoņi būtu tajos iesaistījušies,” skaidro ASV ģenerālprokurors Viljams Bārs.

Reaģējot uz rediģētajā ziņojumā atklātajiem faktiem, demokrāti Tieslietu ministrijai pieprasījuši pilnu ziņojuma versiju. Viņi uzskata, ka par Trampa pārkāpumiem atklātie fakti un reakcija uz tiem tālāk gulstas uz ASV kongresa pleciem. Ģenerālprokurors likumdevējiem piekritis sniegt liecības nākammēnes.

1 komentārs