Tramps liek apturēt lidojumus ar aviolaineriem “Boeing 737 MAX 8”

0 Komentāru
Tramps liek apturēt lidojumus ar aviolaineriem “Boeing 737 MAX 8”
REUTERS/SCANPIX

ASV prezidents Donalds Tramps trešdien izdevis ārkārtas rīkojumu, liekot apturēt lidojumus ar aviolaineriem “Boeing 737 MAX 8” un “Boeing 737 MAX 9”.

“Visas šīs lidmašīnas tiek nosēdinātas nekavējoties,” pavēstīja Tramps, piebilstot, ka ASV Federālā aviācijas pārvalde (FAA) drīzumā izdos attiecīgas instrukcijas.

Jau pirms tam daudzas valstis bija devušas rīkojumus pārtraukt komerciālos lidojumus ar aviolaineriem “Boeing 737 MAX 8”, ņemot vērā pēdējā laikā notikušās Etiopijas aviokompānijas “Ethiopian Airlines” un Indonēzijas aviokompānijas “Lion Air” šā modeļa lidmašīnu katastrofas.

Etiopijā svētdien avarēja nacionālās aviokompānijas “Ethiopian Airlines” lidmašīna “Boeing 737 MAX 8” ar 157 cilvēkiem, kas visi gājuši bojā. Lidmašīna bija ceļā no Etiopijas galvaspilsētas Adisabebas uz Kenijas galvaspilsētu Nairobi. Pēc šīs katastrofas “Ethiopian Airlines” pārtrauca reisus ar visām šā modeļa lidmašīnām.

Savukārt pagājušā gada oktobrī cita lidmašīna “Boeing 737 MAX 8” iegāzās Javas jūrā. Indonēzijas aviokompānijas “Lion Air” lidmašīna avarēja neilgi pēc pacelšanās gaisā no Džakartas. Aviokatastrofā gāja bojā visi 189 cilvēki, kas atradās lidmašīnā.

Indonēzijas izmeklētāji secinājuši, ka viens no aviolainera sensoriem, kas nodrošina informāciju par gaisa plūsmu gar spārniem, varētu būt sniedzis nepareizus datus, automātiski izraisot lidmašīnas pikēšanu.

Automātiskā sistēma lidmašīnu modeļos “Boeing 737 MAX 8” un “Boeing 737 MAX 9”, kuras nolūks ir palīdzēt pilotiem izvairīties no lidmašīnas priekšgala pacelšanas bīstami augstu, neierastos apstākļos var negaidīti nospiest priekšgalu uz leju un tik spēcīgi, ka piloti to vairs nespēj pacelt atpakaļ. ASV lidmašīnu ražotājs “Boeing” nedēļu pēc katastrofas izplatīja paziņojumu aviokompānijām, brīdinot par šāda scenārija iespējamību, kad lidmašīna pikē vai pat avarē, pat ja piloti lido manuālajā režīmā un negaida lidojuma kontroles datoru pieslēgšanos lidmašīnas vadībai.

0 Komentāru