Tramps: Jāatzīst Izraēlas tiesības uz Golānas augstienēm

2 komentāri
Tramps: Jāatzīst Izraēlas tiesības uz Golānas augstienēm
SIPA/SCANPIX

ASV prezidents Donalds Tramps pielējis eļļu starptautiskās diplomātijas ugunī. Tramps ceturtdien visai negaidīti paziņoja, ka Amerikas Savienotajām Valstīm būtu jāatzīst Izraēlas suverenitāte pār Golānas augstienēm.

Tā ir teritorija, kuru Izraēla atkarojusi Sīrijai un vēlāk anektējusi. Starptautiskā sabiedrība Izraēlas veikto Golānas augstieņu aneksiju neatzīst.

Tramps par savu vēlmi vispirms paziņoja tviterī: “Pēc 52 gadiem Savienotajām Valstīm ir pienācis laiks pilnībā atzīt Izraēlas suverenitāti pār Golānas augstienēm”. Vēlāk viņš to apliecināja arī intervijā “FOX” televīzijā.

Donalds Tramps
ASV prezidents

Es par to domāju jau ilgu laiku. Tas ir ļoti grūts lēmums jebkuram prezidentam. Neviens prezidents to nav paveicis.

Uz jautājumu – vai tas nav saistīts ar atbalstu Izraēlas kolēģim Benjaminam Netanjahu drīzumā gaidāmajās vēlēšanās, Tramps atbildēja noliedzoši, uzsverot, ka šīs teritorijas – Golāna augstiene – Izraēlas valstij un reģionālajai stabilitātei ir kritiski svarīgas stratēģijas un drošības ziņā. ASV un Izraēlas amatpersonas apgalvo, ka nav zinājušas, ka Tramps šonedēļ sniegs šādu paziņojumu. Tas esot bijis gaidīts nākamnedēļ, kad Netanjahu viesosies ASV.

2 komentāri