Tramps grasās aizturētos nelegālos imigrantus nosūtīt uz ASV “patvēruma pilsētām”

1 komentārs
Tramps grasās aizturētos nelegālos imigrantus nosūtīt uz ASV “patvēruma pilsētām”
AFP/SCANPIX

ASV prezidents kārtējo reizi īpatnējos veidos cenšas risināt imigrācijas politiku. Šoreiz viņš paziņojis, ka nopietni apsverot iespēju aizturētos nelegālos imigrantus nosūtīt uz tā sauktajām “patvēruma pilsētām”.

Tās ir pilsētas, kur vietējās varas iestādes atteikušās nodot nelegālos imigrantus izraidīšanai no ASV.

Trampa priekšlikums, būtu kā sava veida politiska atriebība tām pilsētām, kuras vada politiķi no pretējās nometnes – Demokrātu partijas. Prezidents uzstāj, ka Amerikā ierodas pārāk daudz imigrantu un patvēruma meklētāju un ASV Kongresam būtu jāpadara stingrāka vīzu piešķiršana un ātrāks izraidīšanas process.

“Ņemot vērā faktu, ka demokrāti nevēlas mainīt mūsu ļoti bīstamos imigrācijas likumus, mēs stingri apsveram nelegālo imigrantu pārvietošanu “patvēruma pilsētās”. Piemēram, Kalifornijas gubernators vēlas daudz bēgļu. Mēs nogādāsim viņus un ļausim attiecīgajam rajonam parūpēties par to,” sacīja Tramps.

ASV prezidenta pretinieki, galvenokārt no Demokrātu partijas, apgalvo, ka Trampa centieni būvēt jaunus žogus uz Meksikas robežas un viņa, teju katru dienu paustā imigrantu nosodīšana, ir kūdīšana uz rasu naidu.