Tramps: “Google” meklētājs izceļ kreisi noskaņotos medijus

0 Komentāru
Tramps: “Google” meklētājs izceļ kreisi noskaņotos medijus
Foto: AP/Scanpix

ASV prezidents Donalds Tramps “Twitter” ierakstos apsūdzējis “Google” par tās piesliešanos kreisi noskaņotajiem medijiem, jo meklētājā, ierakstot frāzi “Trampa ziņas”, atrast var gandrīz tikai šādu mediju ierakstus.

Tramps pats neminēja, kā nonācis pie šāda secinājuma, tomēr nupat ar līdzīgiem apgalvojumiem klajā nāca TV raidījums “FOX News” kanālā. Tajā apgalvots, ka aptuveni 96% rezultātu ir no kreisi noskaņotiem medijiem.

ASV prezidents norādījis, ka tā tas nevar turpināties un tam jāpievērš uzmanība. Vairāki mediji, piemēram, “CNN”, kam Tramps jau iepriekš veltījis kritiku, centās aizstāvēt “Google”, norādot, ka tās algoritmam viss ir kārtībā, kā arī to, ka nemaz nav pareizi lielos mediju uzņēmumus piesaistīt kādai politiskajai pārliecībai.

Tramps jau iepriekš izteicies par vairāku sociālo tīklu, īpaši viņa iecienītās vietnes “Twitter”, tendenci apklusināt politiski konservatīvo flangu.

Iepriekš izskanējušas pamatotas sūdzības par “Twitter”, ka tas piekopj “Shadow banning” praksi – atstājot cilvēku kontu aktīvu, tomēr nerādot viņu tvītus sekotāju laika joslā. Izpētīts, ka liela daļa no šādiem apklusinātajiem kontiem ir konservatīvie politiķi, arī dažādu amatu kandidāti – uz štata gubernatora vietām utt.

0 Komentāru