Tramps gandarīts ar vidustermiņa vēlēšanu iznākumu

1 komentārs
Tramps gandarīts ar vidustermiņa vēlēšanu iznākumu
ZUMAPRESS/SCANPIX

ASV prezidents Donalds Tramps, komentējot Kongresa vidustermiņa vēlēšanu iznākumu, norāda, ka rezultāts, kādu republikāņu palātai izdevies sasniegt ASV Senātā, ir labāks nekā iepriekš tika prognozēts.

Vēlēšanu iznākumu Tramps nekādā veidā neuztverot kā sakāvi, bet vienlaikus viņš aicinājis abu partiju palātu pārstāvjus atlikušajos divos viņa pirmā prezidentūras termiņa gados strādāt kopā un nemest šķēršļus likumu pieņemšanas procesā.

Tikmēr ASV politikas pētnieki norāda, ka vēlēšanas spilgti parādījušas sabiedrības sašķeltību Amerikas Savienotajās Valstīs un to, ka Tramps daudzu savu atbalstītāju acīs zaudējis uzticību.

Lerijs Sabato
ASV politikas pētnieks

‘Tramps divu gadu laikā kopš ievēlēšanas Ameriku ir sadalījis divās daļās. Tik liela sabiedrības sašķeltība ASV nav bijusi kopš 1960. gada. Šis vēlēšanu iznākums var situāciju nedaudz uzlabot, bet lielas izmaiņas nebūs. Lai arī demokrāti ir sasnieguši labu rezultātu, stratēģiski svarīgos jautājumos teikšana šajā valstī tomēr paliek prezidenta un viņa pārstāvētās partijas rokās.

ASV vēlēšanu iznākumu komentējušas arī Eiropas valstu amatpersonas. Francija pauž cerību, ka abas ASV partiju palātas sadarbosies un ASV turpinās pildīt savu lomu starptautiskajā sabiedrībā. Savukārt Itālija nosūtījusi apsveikumu Trampam, sevišķi izceļot viņa sasniegumus nelegālās imigrācijas jautājumā.

Atgādinām, ka trešdien notikušajās vēlēšanās demokrātu partijai izdevās pārņemt kontroli pār ASV pārstāvju palātu, bet republikāņi nostiprināja savas pozīcijas Senātā. Tas nozīmē, ka lielas izmaiņas ASV ārpolitikā nav gaidāmas.

1 komentārs