Tramps draud slēgt ASV un Meksikas robežu

0 Komentāru
Tramps draud slēgt ASV un Meksikas robežu
REUTERS/SCANPIX

Migrantu grupas no Centrālamerikas valstīm turpina doties taisnā ceļā uz ASV robežu ar Meksiku, lai iekļūtu Savienotajās Valstīs legālā vai, iespējams, nelegālā veidā. ASV prezidents Donalds Tramps nupat komentēja situāciju, apsverot slēgt robežu pavisam.

Tramps norādīja, ka draudi ASV robežai aug un administrācija varētu izskatīt jautājumu nepieciešamības gadījumā slēgt visu dienvidu robežu uz nenoteiktu laiku.

Patlaban pierobežā izvietoti 5800 karavīru, kuri drīkst pielietot letālu spēku, ja tiek radīts apdraudējums valsts drošībai. Viņi gan nav apbruņoti.

Iepriekš atsevišķās vietās robeža uz īsu laiku jau tika slēgta, lai aprīkotu to ar dzeloņstieplēm.

Pašlaik pie ASV robežas Tihuanas pilsētā nonākuši aptuveni 3000 migrantu no tā dēvētās karavānas. Pilsētas mērs uzskata, ka tuvāko nedēļu laikā migrantu skaits pārsniegs 10 000.

Tihuanā jau izcēlušies protesti pret lielo cilvēku plūsmu.

No Centrālamerikas uz ASV pusi virzās vēl vairākas mazākas karavānas. ASV Tēvzemes drošības sekretāre norāda, ka izpētes informācija liecina, ka šajās grupās ir noziedznieki un nevēlamas personas, bet liela daļa arī bēg no sliktā ekonomiskā stāvokļa un vardarbības.

0 Komentāru