Tramps draud permanenti iesaldēt finansējumu PVO

Pievienot komentāru
Tramps draud permanenti iesaldēt finansējumu PVO
AFP / SCNAPIX

ASV prezidents Donalds Tramps pirmdien draudēja permanenti iesaldēt ASV finansējumu Pasaules Veselības organizācijai (PVO), ja tā nākamo 30 dienu laikā neveiks “būtiskus uzlabojumus”.

Vašingtona jau aprīļa vidū apturēja finansējumu PVO, apsūdzot organizāciju, ka tā ir pārāk tuva Pekinai un slēpusi tās kļūmīgos soļus cīņā ar koronavīrusa uzliesmojumu.

“Ja PVO neveiks apņemšanos attiecībā lieliem, būtiskiem uzlabojumiem nākamo 30 dienu laikā, es PVO piešķirtā ASV finansējuma pagaidu iesaldēšanu padarīšu par permanentu iesaldēšanu un izvērtēšu mūsu dalību organizācijā,” teikts Trampa vēstulē PVO vadītājam Tedrosam Adhanomam Gebreiesusam.

Vēstuli Tramps pirmdien publicējis tviterī.

ASV, kas līdz šim bijušas lielākais PVO finansētājs, pagājušajā mēnesī kritizēja PVO par Covid-19 krīzes “nemākulīgu vadību”.

Tramps 14. aprīlī paziņoja par ASV finansējuma apturēšanu PVO, jo šī ANO aģentūra, pēc viņa teiktā, slēpusi jaunā koronavīrusa uzliesmojuma nopietnību Ķīnā pirms tā izplatīšanās pa visu pasauli.

Tramps aprīlī sacīja, ka PVO ir liegusi pārredzamības iespēju saistībā ar Covid-19 uzliesmojumu un ka ASV tagad “apspriedīs, ko darīt ar visu naudu, kas tiek nodota PVO”.

PVO lielākais finansējuma avots ir ASV, kas pērn tai piešķīra 400 miljonus ASV dolāru.

“Pēc Covid-19 pandēmijas izcelšanās mums ir dziļas bažas, vai Amerikas dāsnums ir izmantots vislabākā iespējamā veidā,” sacīja ASV prezidents.