Tramps brīdina sabiedrotos: Ja tirgosities ar Irānu, netirgosities ar ASV

0 Komentāru
Tramps brīdina sabiedrotos: Ja tirgosities ar Irānu, netirgosities ar ASV
Foto: AP/Scanpix

Amerikas Savienoto Valstu prezidents Donalds Tramps nācis klajā ar skarbu brīdinājumu visiem ASV tirdzniecības partneriem.

ASV šajās dienās atjauno sankcijas pret Irānu, kas tika apturētas pēc kodolvienošanās parakstīšanas 2015. gadā. Vašingtona no šīs vienošanās ir izstājusies, taču citas līgumvalstis – Lielbritānija, Francija, Vācija, Ķīna un Krievija – apņēmušās pie šā līguma turēties un sankcijas neatjaunot. Taču tas draud ar īssavienojumu attiecībās ar ASV.

Donalds Tramps
ASV prezidents

Irānas sankcijas ir oficiāli ieviestas. Šīs ir stingrākās sankcijas, kādas jebkad ieviestas, un novembrī tās tiks paceltas līdz jaunam līmenim. Jebkurš, kurš ir biznesa attiecībās ar Irānu, nebūs biznesa attiecībās ar ASV. Es pieprasu pasaules mieru, neko mazāk.

Šie paziņojumi no Vašingtonas raisījuši bažas, ka varētu pastiprināties tirdzniecības konflikts starp ASV un sabiedrotajiem Eiropā. Šīs attiecības jau sašūpojis Baltā nama lēmums piemērot importa tarifus alumīnijam un tēraudam, kā arī izstāšanās no Parīzes klimata līguma un grūti izprotamie Trampa attiecību līkloči ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu.

0 Komentāru