Tramps “Black Lives Matter” līderi apsūdz valsts nodevībā

1 komentārs
Tramps “Black Lives Matter” līderi apsūdz valsts nodevībā
SIPA / SCANPIX

ASV prezidents Donalds Tramps ceturtdien apsūdzēja vienu no kustības “Black Lives Matter” (BLM; “Melnādaino dzīvībām ir nozīme”) līderiem valsts nodevībā, no jauna apliecinot, ka viņš nacionālajās debatēs par policijas brutalitāti un rasismu ieņem stingru nostāju.

Tramps ar šiem izteikumiem nāca klajā pēc tam, kad vienam no BLM līderiem Hokam Ņūsomam intervijā telekanālam “Fox News” tika uzdots jautājums par grautiņiem.

Ņūsoms norādīja, ka neseno protestu rezultātā sākušās nopietnas politiskās debates par policijas reformām, kā arī pārkāpumos apsūdzētu policistu aizturēšanas, tomēr grautiņus viņš nenosodīja.

“Es sacīju … ja šī valsts nedos mums to, ko mēs gribam, tad mēs šo sistēmu nodedzināsim un aizstāsim to,” viņš sacīja. “Un varbūt es runāju tēlaini. Varbūt es runāju burtiski. Tas ir interpretācijas jautājums.”

Tramps atbildi pauda tviterī: “Tā ir valsts nodevība, kūdīšana uz dumpi, sacelšanās!”

Atbildei Tramps pievienoja vārdus “likums un kārtība” – frāzi, ko viņš pēdējo nedēļu laikā ir izmantojis vairākkārt.

Pēc policijas aizturētā afroamerikāņa Džordža Floida nāves 25. maijā Mineapolisā ASV lielpilsētās izraisījās protesti pret policijas brutalitāti un rasismu, bet daudzviet paralēli notika arī sen nepieredzēta vēriena grautiņi, masveida veikalu izlaupīšana, ēku dedzināšana un ielu vardarbība.