1 komentārs
Tramps atzīst Jeruzalemi par Izraēlas galvaspilsētu; daudzi šo rīcību uzskata par pārgalvīgu un bīstamu
Starptautiskā sabiedrība to dēvē par draudu ne tikai miera procesam Tuvo austrumu reģionā, bet arī starptautiskajam mieram un drošībai kopumā. (EPA/LETA)

Pasaules uzmanība pievērsta notikumiem Tuvajos Austrumos. ASV prezidents Donalds Tramps trešdienas, 6. decembra, vakarā pielika punktu desmitgadēm ilgai piesardzīgai Vašingtonas politikai un oficiāli paziņoja, ka Jeruzaleme tiek atzīta par Izraēlas galvaspilsētu.

Starptautiskā sabiedrība to dēvē par draudu ne tikai miera procesam Tuvo Austrumu reģionā, bet arī starptautiskajam mieram un drošībai kopumā.

Tramps arī devis rīkojumu uzsākt sagatavošanās darbus ASV vēstniecības pārcelšanai no Telavivas uz Jeruzalemi.

Kamēr Izraēla Trampa soli sauc par drosmīgu, Palestīna un citas Tuvo Austrumu valstis uzskata, ka ar šo Trampa soli tiek sagrautas cerības uz izraēliešu un palestīniešu konflikta atrisinājumu. Astoņas valstis aicina nekavējoties sasaukt ANO Drošības padomes sanāksmi, norādot, ka Trampa rīcība ir pārgalvīga un bīstama.

TOP komentāri

  • Ģeogrāfs
    0 0 0

    Ģeogrāfs

    Nu nezinu kas tagad notiek mūsu laikā mācija ģeoloģijā kad Izraēlas galvaspilsēta ir Jeruzāleme un arī piemēram Kazakstānas galvaspilsēta ir Alma-ata a tagad pēc 20 25 gadiem izrādās kad nepareizi mūs mācija un tagad sanāk kad attiecīgi Telaviva un Astana..

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl