Tramps atstāj Balto namu

1 komentārs
Tramps atstāj Balto namu
AP/SCANPIX

Laužot tradīciju un izvairoties no sava pēcteča Džo Baidena inaugurācijas, līdzšinējais ASV prezidents Donalds Tramps trešdien beidzamo reizi atstājis Balto namu, ar helikopteru dodoties uz tuvējo militāro bāzi, no kurienes viņš paredzējis lidot uz Floridu.

74 gadus vecais Tramps un pirmā lēdija Melānija Trampa iekāpa prezidenta helikopterā “Marine One”, lai dotos uz netālu esošo Endrū aviobāzi, kur viņus gaida prezidenta lidmašīna “Air Force One”.

Īsā uzrunā žurnālistiem Tramps atzina, ka Baltajā namā aizvadītais laiks bijuši “četri aizraujoši gadi” un “pagodinājums visam mūžam”.

“Vēlos tikai pateikt uz redzēšanos,” piebilda prezidents.

Ar garāku atvadu runu viņš uzstājās pēc ierašanās Endrū bāzē.

“Būt par jūsu prezidentu man bija lielākais gods un privilēģija,” paziņoja Tramps. “Vēlu jaunajai administrācijai lielu veiksmi un lielus panākumus. Manuprāt, viņiem būs lieli panākumi. Viņiem ir pamats, lai paveiktu kaut ko patiesi iespaidīgu.”

Izraisot nelielā pavadītāju pulciņa gaviles, Tramps arī apsolīja “kaut kādā formā atgriezties”.

“Šie bija četri neticami gadi. Mēs nebijām parasta administrācija,” piebilda līdzšinējais Baltā nama saimnieks.

“Jūs redzēsiet, ka tiek saņemti neticami skaitļi,” uzsvēra Tramps, solot, ka ekonomikas atlabšana pēc pandēmijas jau ir pie horizonta. “Atcerieties mūs! Lai jums labi klājas! Drīz tiksimies.”

Kad plkst. 19 pēc Latvijas laika sāksies Baidena zvēresta došanas ceremonija, viņam kļūstot par 46. Savienoto Valstu prezidentu, Tramps jau atradīsies savā privātajā rezidencē Maralago Floridā.

Tramps ir pirmais ASV prezidents pēdējo 150 gadu laikā, kas, atstājot amatu, nepiedalās sava pēcteča inaugurācijas ceremonijā.

1 komentārs