Tramps: Arī Bagdadi amata mantinieks nogalināts

1 komentārs
Tramps: Arī Bagdadi amata mantinieks nogalināts
REUTERS / SCANPIX

ASV prezidents Donalds Tramps otrdien paziņoja, ka likvidēts arī teroristu grupējuma “Islāma valsts” līdera Abu Bakra al Bagdadi domājamais amata mantinieks.

“Tikko apstiprināts, ka amerikāņu karavīri likvidējuši Abu Bakra al Bagdadi aizvietotāju numur viens. Visticamāk, viņš būtu ieņēmis vadības amatu. Tagad viņš ir miris,” tviterī ierakstījis Tramps.

Prezidents neminēja nogalinātā vārdu un neizteicās par nāves apstākļiem.

Tramps vēl svētdien oficiāli apstiprināja iepriekš medijos izskanējušo informāciju, ka Bagdadi ASV spēku uzbrukuma laikā Sīrijas ziemeļrietumos uzspridzinājies, detonējot spridzekļu vesti, un viņa ķermenis sprādzienā sakropļots, bet analīzes ļāvušas identificēt “Islāma valsts” līderi.

Ziņu aģentūra AFP, atsaucoties uz avotiem Pentagonā, pirmdien vēstīja, ka ASV bruņotie spēki Bagdadi apglabājuši jūrā.

“Islāma valsts” vēl salīdzinoši nesen kontrolēja plašas teritorijas Sīrijā un Irākā, arī vairākas lielas pilsētas, kur centās ieviest viduslaiku sunnītu paražas, pasludināja tur “kalifātu” un pastrādāja neskaitāmas asinsstindzinošas zvērības.

Sīrijas kurdiem bija izšķiroša loma ASV vadītajā militārajā operācijā Sīrijā, kuras rezultātā tika sakauts “Islāma valsts” “kalifāts”.

Gan Rietumvalstis, gan Sīrijas kurdi pauduši bažas, ka līdz ar Turcijas uzbrukumu kurdu kontrolētajām teritorijām Sīrijas ziemeļaustrumos tiek sekmēta “Islāma valsts” atdzimšana.

Haosā, kas izraisījās pēc Turcijas iebrukuma, Sīrijas ziemeļaustrumos vairāk nekā 100 “Islāma valsts” kaujinieki izbēga no ieslodzījuma, pagājušajā nedēļā atzina ASV amatpersona.
1 komentārs