Tramps apstiprina, ka februārī Vjetnamā tiksies ar Kimu Čenunu

Pievienot komentāru
Tramps apstiprina, ka februārī Vjetnamā tiksies ar Kimu Čenunu
AFP/SCANPIX

ASV prezidents Donalds Tramps otrdien apstiprinājis, ka februāra beigās Vjetnamā tiksies ar Ziemeļkorejas līderi Kimu Čenunu.

Ikgadējā runā par stāvokli valstī Tramps otrdienas vakarā Kongresā paziņoja, ka tiksies ar Kimu 27. un 28. februārī Vjetnamā.

Kur tieši Vjetnamā samits notiks, Tramps neatklāja, taču kāda augsta ranga ASV amatpersona iepriekš sacīja, ka tikšanās varētu notikt Vjetnamas piekrastes pilsētā Danangā.

“Mūsu gūstekņi ir atgriezušies mājās, kodolizmēģinājumi ir apturēti, un 15 mēnešu laikā nav palaista neviena raķete,” slavējot savu politiku Ziemeļkorejas jautājumā, paziņoja Tramps.

“Ja es nebūtu ievēlēts par Savienoto Valstu prezidentu, mēs pašreiz, pēc manām domām, atrastos karā ar Ziemeļkoreju. Vēl paveicams liels darbs, bet manas attiecības ar Kimu Čenunu ir labas,” pavēstīja Baltā nama saimnieks.

Tramps un Kims pirmo reizi tikās Singapūrā 12. jūnijā, kur parakstīja kopīgu dokumentu, kurā Ziemeļkoreja apņēmusies “strādāt Korejas pussalas pilnīgas denuklearizācijas virzienā”.

Lai gan šajā jomā nav nekādu progresa pazīmju, ASV amatpersonas ir paziņojušas, ka Phenjana ir apturējusi raķešu un kodolieroču izmēģinājumus.