Trampa znots nonācis FIB uzmanības lokā sakarā ar saistību ar Krieviju

Komentāri
Trampa znots nonācis FIB uzmanības lokā sakarā ar saistību ar Krieviju
LETA/AFP

Amerikas Savienoto Valstu (ASV) prezidenta Donalda Trampa mājās Vašingtonā turpinās viņa nedienas ar izmeklēšanas iestādēm.

ASV prezidenta znots un padomnieks Džareds Kušners nonācis Amerikas Federālā izmeklēšanas (FIB) biroja uzmanības lokā izmeklēšanā par Krievijas iespējamo iejaukšanos prezidenta vēlēšanās. Kušners ir Trampa meitas Ivankas vīrs, un viņš pašreiz tiek uzskatīts par otro ietekmīgāko cilvēku Baltajā namā.

ASV mediji vēsta, ka Kušnera rīcībā esot informācija, kas ir nozīmīga šai izmeklēšanai. Viņa advokāts jau paziņojis, ka Kušners ir gatavs sadarboties ar izmeklētājiem un sniegt liecības. Tas gan nenozīmējot, ka Kušneru FIB tur aizdomās kādā noziegumā, taču izmeklēšana līdz ar to skārusi Trampa tuvāko cilvēku loku.

Izmeklētāji pēta vairākas Kušnera tikšanās ar Krievijas vēstnieku Vašingtonā Sergeju Kisļaku un kādu Krievijas baņķieri pagājušajā gadā. ASV izlūkdienestiem ir aizdomas, ka Kremlis apzināti iejaucās Amerikas priekšvēlēšanu cīņās, lai palīdzētu republikāņu kandidātam Trampam vēlēšanās uzvarēt.

Lasi vēl