Trampa telefonsaruna ar Putinu ir “nozīmīgs sākums” attiecību uzlabošanai, paziņo Baltais nams

0 Komentāru
Trampa telefonsaruna ar Putinu ir “nozīmīgs sākums” attiecību uzlabošanai, paziņo Baltais nams
FOTO: LETA

ASV prezidenta Donalda Trampa sestdienas telefonsaruna ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu ir “nozīmīgs sākums” attiecību uzlabošanai starp abām valstīm, kuru attiecības pasliktinājušās līdz zemākajam līmenim kopš Aukstā kara, sestdien paziņoja Baltā nama administrācija.

Stundu ilgajā sarunā, kuru Baltais nams raksturoja kā “apsveikuma zvanu” no Putina, prezidenti apsprieda sadarbību cīņā pret grupējumu “Islāma valsts”.

“Pozitīvais zvans bija nozīmīgs sākums attiecību uzlabošanai starp ASV un Krieviju, kuras ir vajadzīgs uzlabot,” teikts Baltā nama paziņojumā.

“Gan prezidents Tramps, gan prezidents Putins cer, ka pēc šodienas zvana abas puses var ātri pāriet uz terorisma un citu abām pusēm svarīgu problēmu risināšanas.”

Kremlis pirms tam paziņoja, ka Tramps un Putins vienojušies “attīstīt ASV un Krievijas attiecības uz konstruktīva, vienlīdzīga un abpusēji izdevīga pamata” un izveidot “reālu koordināciju” cīņai pret džihādistu grupējumu “Islāma valsts”.

Kremlis raksturoja šo sarunu kā “pozitīvu” domu apmaiņu, kurā prezidenti skāruši daudzus tematus – Irānas kodoldarījumu, konfliktus Ukrainā un starp Izraēlu un palestīniešiem, saspīlējumu Korejas pussalā un tirdzniecības attiecības.

“Prioritāte” šajā sarunā bija cīņa pret starptautisko terorismu, un prezidenti arī runāja par vēlmi tikties, piebilda Kremlis.

Sarunā netika apspriestas ASV noteiktās sankcijas pret Krieviju, Krievijas ziņu aģentūrai “Interfax” pavēstīja Kremļa preses sekretārs Dmitrijs Peskovs.

Tramps piektdien uz žurnālistu jautājumiem, vai viņš plāno atvieglot sankcijas pret Krieviju, kas tika ieviestas, reaģējot uz Maskavas agresiju pret Ukrainu, atbildēja, ka “ir pārāk agri par to runāt”.

Putins un Tramps pirmoreiz sarunājās pa telefonu novembrī drīz pēc Trampa uzvaras ASV prezidenta vēlēšanās. Toreiz viņi bija vienisprātis, ka ir nepieciešams “normalizēt” abu valstu attiecības.

0 Komentāru