Trampa izteikumi par NATO rada satraukumu Eiropas Savienībā

0 Komentāru
Trampa izteikumi par NATO rada satraukumu Eiropas Savienībā

Donalda Trampa izteikumi, ka NATO ir novecojusi organizācija, ir raisījuši bažas aliansē, tā paziņojis Vācijas ārlietu ministrs Franks Valters Šteinmeiers, piebilstot, ka Trampa komentāri ir pretrunā ar viņa paša izvirzītā aizsardzības ministra amata kandidāta sacīto.

Šteinmeiers ieradies Briselē uz Eiropas Savienības valstu ārlietu ministru sanāksmi. Ministrs norādīja, ka Trampa izteikumi Briselē uztverti ar bažām un tiks apspriesti ministru sanāksmē.

Tikmēr NATO šodien no jauna apliecinājusi paļāvību uz ASV saistībām aliansē. NATO preses pārstāvis norādīja uz NATO ģenerālsekretāra Jensa Stoltenberga izteikumiem, ka Amerikas Savienotās Valstis saglabās savas stiprās saistības ar NATO, transatlantisko saikni un drošības garantijām Eiropai.

Savukārt Centrālās izlūkošanas pārvaldes direktors Džons Brenans izteicies, ka jaunievēlētajam ASV prezidentam Donaldam Trampam vajadzētu mazāk tvītot un vairāk koncentrēties uz savu jauno pienākumu pildīšanu. Viņš brīdināja, ka nacionālās drošības jautājumi var radīt problēmas cilvēkam, kurš priekšvēlēšanu kampaņā savu personību stādījis augstāk par politiku.

0 Komentāru