Trampa izbrauciens no slimnīcas saņem lielu kritiku

Pievienot komentāru
Trampa izbrauciens no slimnīcas saņem lielu kritiku
AFP / SCANPIX

ASV prezidenta Donalda Trampa, kas pēc inficēšanās ar Covid-19 vīrusu turpina ārstēšanos netālu no Vašingtonas, izbrauciens ar mērķi pateikties atbalstītājiem un atrādīties ziņu dienestu videokamerām, tiek vērtēts kritiski laikā, kad vēstis par prezidenta ārstēšanās gaitu ir visai skopas un brīžiem pretrunīgas, vēsta TV3 Ziņas.

Tramps devās izbraucienā netālu no Valtera Rīda slimnīcas, kur kopš viņa saslimšanas atrodas grupa prezidenta atbalstītāju. Viņš bija redzams sejas maskā, mājot malā stāvošajiem. Automašīnā bija arī slepenā dienesta pārstāvji, par potenciālu viņu apdraudēšanu arī patlaban tiek uzdots visvairāk jautājumu.

Lasi vēl: Tramps uz īsu brīdi negaidīti pametis slimnīcu, lai pateiktos atbalstītājiem

Baltais nams paziņojumā norādīja, ka Trampa izbraucienam zaļo gaismu devusi mediķu komanda.

Pagaidām nav skaidrs, kāds tieši ir Trampa stāvoklis un vai viņu varētu drīzumā izrakstīt no slimnīcas – iepriekš prezidenta ārsti pieļāva, ka tas varētu notikt jau pirmdien, 5. oktobrī.

“Ja viss turpināsies veiksmīgi, mēs sāksim plānot izrakstīšanu un prezidenta atgriešanos Baltajā namā,” paudis Donalda Trampa ārsts Šons Konlijs.

Pats Tramps iepriekš uzsvēra, ka jūtas labi un pozitīvā diagnoze iemācījusi viņam daudz par vīrusu.

“Tas bija ļoti interesants ceļojums! Es daudz iemācījos par Covid. Tas bija kā iet skolā. Īstā skolā – tā nebija vien grāmatu lasīšana. Un tas bija interesanti. Es jums par to pastāstīšu. Tikmēr vēlos pateikt, ka mēs mīlam ASV un to, kas notiek. Paldies,” sacīja ASV prezidents.

Avoti medijam “Bloomberg” gan vēsta, ka prezidenta atgriešanās pie ierastāka darba ritma varētu notikt otrdien, 6. oktobrī.

Tikmēr pirmā lēdija Melānija Trampa pašlaik turpina uzturēšanos Baltajā namā un jūtoties labi. Arī viņas Covid-19 tests bija pozitīvs.

Vairākiem no Trampa tuvākajiem padomniekiem un Baltā nama darbiniekiem jau atklāts Covid-19, citi dosies pašizolācijā. Jaunākā pozitīvā diagnoze paziņota Baltā nama preses sekretārei Keilijai Makeneinijai.