Komentāri

Pēc pusotras nedēļas ASV notiks prezidenta vēlēšanas, cīņa par Baltā nama saimnieka vietu kļūst arvien spraigāka. Abi kandidāti steidz nomelnot viens otru un vaino mēģinājumos ietekmēt vēlēšanu rezultātus. Tikmēr pasaules mediji vēsta par arvien jauniem skandāliem, kuros iesaistīts skandalozais republikāņu kandidāts Donalds Tramps.

Pasaules medijos liela uzmanība pievērsta Krievijas prezidenta Vladimira Putina teiktajam konferencē Sočos, kurā viņš apgalvojis, ka Krievija negatavojoties jauniem kariem. Vienlaikus attiecību saspīlējumā starp Krieviju un Rietumiem Putins vaino ASV.

Mediji īpaši izceļ, Krievijas prezidenta atbildi uz pārmetumiem, ka Kremlis vēlas un dažādos veidos mēģina ietekmēt ASV prezidenta vēlēšanas. Uz to Putins atbildējis, ka ASV nav nekāda banānu republika, kuras vēlēšanas būtu iespējams ietekmēt no malas.

Vienlaikus Putins paudis, ka no abiem kandidātiem Donalds Tramps esot tas, kurš saprotot amerikāņus. Tiesa gan, Putins pasteidzies piebilst, ka Tramps neesot Kremļa favorīts.

Tikmēr pašā ASV viens no New York Times portāla un citu mediju šā rīta galvenajiem virsrakstiem vēsta, ka atsevišķi Trampa atbalstītāji sola sarīkot revolūciju, ja prezidenta vēlēšanās uzvarēs Hilarija Klintone, vai vismaz darīt visu iespējamo, lai pēc iespējas ātrāk izdabūtu viņu no Baltā nama.

Pašam Trampam jauna apsūdzība nepiedienīgā rīcībā un šoreiz no okeāna šīs puses. Kā vēsta Guardian, bijusī Miss Somija un Trampam piederējušā Miss Universe dalībniece Nini Laksonena pavēstījusi, ka pašreizējais prezidenta amata kandidāts pasaules skaistumkaralieņu konkursā viņu nepiedienīgi apgrābstījis.

Trampa vārds šaipus okeānam izpelnījies uzmanību arī Dānijā. Vietējā sociālistiskā partija uz autobusa izvietojusi ironisku reklāmu, mudinot Dānijā dzīvojošos amerikāņus vēlēšanās atturēties balsot par Trampu. Šī dāņu sociālistu iniciatīva jau nodēvēta par līdz šim labāko pret Trampu vērsto reklāmu.

Savukārt Klintones nometnē pamazām jau sāk dalīt amatus jaunajā valdībā. Kā atsaucoties uz saviem avotiem vēsta Politico, prestižais valsts sekretāra jeb ārlietu ministra amats varētu tikt piedāvāts pašreizējam viceprezidentam Džo Baidenam.

Video

Lasi vēl