Trampa administrācija nesadarbosies impīčmenta izmeklēšanā

Pievienot komentāru
Trampa administrācija nesadarbosies impīčmenta izmeklēšanā
AP / SCANPIX

Baltais nams paziņojis, ka nesadarbosies demokrātu sāktajā impīčmenta izmeklēšanā pret prezidentu Trampu un neļaus prezidenta administrācijas pārstāvjiem liecināt Kongresā.

ASV Kongresa Pārstāvju palātas spīkere, demokrātu līdere Nensija Pelosi septembra beigās paziņoja, ka sāk impīčmenta izmeklēšanu pret Donaldu Trampu. Tas ir sākums ilgākam procesam, kas teorētiski varētu beigties ar prezidenta atlaišanu. Ņemot vērā, ka republikāņi kontrolē Kongresa augšpalātu jeb Senātu, tas pagaidām gan ir maz ticams.

Izmeklēšanas centrā ir Trampa telefonsaruna, kurā viņš aicinājis Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski izmeklēt energokompānijas “Burisma Holdings” darbību. Šā uzņēmuma padomes loceklis bija Hanters Baidens, kura tēvs Džo Baidens, būdams ASV viceprezidents, pārraudzīja attiecības ar Ukrainu.

Tramps paudis aizdomas, ka tādējādi Baidenu ģimene varētu būt guvusi nelikumīgu labumu. Ļoti iespējams, tieši Džo Baidens varētu būt Trampa sāncensis nākamgad gaidāmas ASV prezidenta vēlēšanās.

Patlaban pastāv bažas, ka Tramps arī varētu būt aizturējis militāro palīdzību Ukrainai, lai izdarītu spiedienu uz Kijevu sākt izmeklēšanu. Šonedēļ ASV Kongresā bija paredzēts liecināt ASV vēstniekam Eiropas Savienībā, kurš bijis iesaistīts notikumos, taču pēdējā brīdī plāni mainījās. Valsts departaments diplomātam to aizliedza.

“Vēstnieka liecības un dokumenti ir ārkārtīgi svarīgi, taču atteikšanās liecināt un piegādāt mums konkrēto informāciju ir vēl viens pārliecinošs pierādījums mēģinājumam traucēt Kongresa darbu,” norāda ASV kongresmenis Adams Šifs.

Savukārt Baltais nams astoņu lappušu garā vēstulē Kongresa apakšpalātai norādījis, ka impīčmenta izmeklēšanu uzskata par partejisku un neleģitīmu, jo neesot bijis oficiāls balsojums par to. Attiecīgi Baltais nams nesadarbosies. Tas nozīmē, ka šajā procesā nevienam Trampa administrācijas pārstāvim nebūs ļauts liecināt Kongresā, un pavēstes tiks ignorētas.