Komentāri
Trakie vācieši! Cilvēki metas Donavas upē, ievērojot 50 gadus senu tradīciju
REUTERS/SCANPIX

Janvāris nav šķērslis, lai dotos peldēties – apmēram divi tūkstoši cilvēku Vācijā devušies peldēties Donavas upē, īstenojot senu tradīciju, kas Neiburgas pilsētā tiek ievērota jau gandrīz 50 gadus.

Tūkstošiem cilvēku pulcējās Donavas krastos, lai noraudzītos, kā hidrotērpus vai vienkārši peldbiksēs tērpti cilvēki viens pēc otra metas ūdenī, lai izbaudītu apmēram trīs grādus silto, spirdzinošo ūdeni. Daudziem mugurā bija karnevāla tērpi vai maksas, citi bija apvienojušies komandās, lai vairotu jautro noskaņojumu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kamēr gaisa temperatūra bija apmēram 10 grādu, ūdenī bija krietni dzestrāks. Taču tas netraucēja pasākuma dalībniekiem veikt vairākus simtus metru garu distanci.

Pēc peldēšanās beigām visi tika cienāti ar karstu zupu. Daudziem šī pelde, kas šogad tiek rīkota jau 47 reizi, iezīmē veselīgu startu karnevālu sezonai Vācijā, kuras laikā norisinās ne mazums jautru pasākumu, kas ietver alus lietošanu lielos daudzumos.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl