Traģiskais terorakts Bagdādē: upuru skaits jau pārsniedzis 200 cilvēkus

Pievienot komentāru
Traģiskais terorakts Bagdādē: upuru skaits jau pārsniedzis 200 cilvēkus
Foto: AFP / LETA

Traģiskajā teroraktā Irākas galvaspilsētā Bagdādē bojāgājušo skaits jau sasniedzis 213 cilvēkus. Gandrīz tikpat daudz ievainotajiem sniegta palīdzība uz vietas vai slimnīcās.

Pirmdienas rītā pie Karradas iepirkšanās centra, kura priekšā nogranda teroristu pašnāvnieku sarīkotie sprādzieni, notiek meklēšanas un gruvešu savākšanas darbi. Vēl vairāki desmiti cilvēku tiek uzskatīti par bezvēsts pazudušiem. Veikali un iela sprādzienu brīdī bijuši piepildīti, jo nedēļas beigās notiks Eids jeb Ramadana noslēguma svinības un vietējie iegādājās produktus.

Vēl visu svētdienu ugunsdzēsēji dzēsuši ugunsgrēkus tuvējās ēkās, kuras skāruši sprādzieni. Aculiecinieki norāda, ka eksplozijas bijušas pēkšņas un radījušas haosu ielās.

Foto

“Visi bija pulcējušies Karradas ielās, daudzi cilvēki jaukā atmosfērā pirka lietas Ramadanam. Pēkšņi nogranda milzīgs sprādziens, kas sabojāja gandrīz visu, kas atradās uz ielas. Pēc tam es neko neredzēju, debesis un zeme bija tumsā,” citēts kāds aculiecinieks.

Atbildību par teroraktu uzņēmies grupējums Daesh. Teroristi uzspridzinājušies automašīnās, kas bija novietotas pārpildītas ielas malā. Vietējie iedzīvotāji ir sašutuši par valdības nerīkošanos, lai novērstu šādus uzbrukumus, īpaši laikā, kad terora draudu līmenis ir ļoti augsts.

“Ēkā galvenokārt bija jauni, divdesmitgadīgi cilvēki. Tagad vairāk nekā trīs simti ir cietuši. Valdība tikai sēž savos krēslos un neko nedara, ja runājam par drošību valstī,” norāda Bagdādes sabiedrības drošības padomes pārstāvis Muhameds Al-Baids.

Pilsētas vadība norāda, ka Bagdādē esot vairākas organizācijas, kas nodrošina drošību, taču pašlaik to vidū izcēlušās nesaskaņas, kas traucē šādu traģēdiju apturēšanu.