Traģiskā sešu ziloņu bojāeja Taizemes ūdenskritumā – vai veiksmīgi izdosies izcelt beigtos ķermeņus

0 Komentāru

Atbildīgās amatpersonas mēģina izcelt sešu ziloņu ķermeņus no ūdenskrituma, kur viņi iekrita un gāja bojā, cenšoties glābt viens otru.

Khao Yai Nacionālā parka darbinieki ir izveidojuši tīklu lejpus straumēm, lai apturētu ķermeņu nokļūšanu pie galvenā aizsprosta. Ziloņi nomira pēc kritiena no bēdīgi slavenā ūdenskrituma, kas pazīstams kā Haew Narok (Elles kritiens). Divi gan tika izglābti.

Amatpersonas uz notikuma vietu izsauktas sestdien pulksten 03.00 pēc vietējā laika, kad tika novērota ziloņu grupa, kas bloķēja ceļu uz ūdenskritumu.

Trīs gadus vecs zilonis esot paslīdējis un iekritis ūdenskritumā, bet pieci ziloņi esot centušies to glābt, taču arī piedzīvoja kritienus, pēc kuriem gāja bojā. Netālu no ūdenskrituma uz klints atradās vēl divi ziloņi, kurus izdevās glābt un viņi tagad tiek uzraudzīti, bet eksperti šaubās par viņu likteņiem, jo ziloņi pārsvarā dzīvo lielos ganāmpulkos.

Tagad būtiskākais esot izdomāt, kā ķermeņus izcelt no upes. Doma ir beigtos dzīvniekus ar virvēm pārvietot līdz vietai, kur tos varētu izcelt un apglabāt, jo nedrīkst atstāt tos upē, lai neizplatītos smakas un slimības.

Sestdienas negadījums nav pirmais šāda veida notikums Haew Narok. Astoņu ziloņu ganāmpulks gāja bojā pēc kritiena no ūdenskrituma 1992. gadā gadījumā, kas piesaistīja valsts uzmanību.

Amatpersonas tagad cenšas novērst turpmākus šādus incidentus.

Dabas resursu un vides ministrs ir devis rīkojumu uzbūvēt barikādes, lai apturētu dzīvnieku nokrišanu ūdenskritumā.

0 Komentāru