Traģiskā Ecolines autobusa avārija: notikušā apstākļi joprojām ir miglaini

Pievienot komentāru
Traģiskā Ecolines autobusa avārija: notikušā apstākļi joprojām ir miglaini
Foto: LETA

Kārtējais negadījums starptautisko pasažieru pārvadājumu jomā. Šoreiz avārijā Polijā iekļuvis Ecolines autobuss, kas atradās ceļā uz Rīgu. Autobusa pasažieri šoreiz nav cietuši, taču bojā gājuši divi cilvēki, kuri atradās vieglajā automašīnā.

Liktenīgā sadursme notika jau naktī uz piektdienu, kad Ecolines autobuss atradās ceļā no Truskavecas, Ukrainā, uz Rīgu. Notikušā apstākļi ir visai miglaini. Autobuss braucis pa savu joslu, kad tam pretī izskrējusi vieglā automašīna Honda Accord. Polijas ziņu portāla pārpublicētajos attēlos redzamas trieciena sekas. Autobuss iegāzās grāvī, bet vieglā mašīna tiktāl deformēta, ka vien ar grūtībām nosakāma tās marka.

“Tie bija poļu pilsoņi ar angļu mašīnu, labā stūre. Iebrāzās mūsu autobusā, gājuši bojā. Pasažieriem nav problēmu, visi nogādāti uz mājām,” stāsta Ecolines vadītājs Andris Podgornijs.

Ecolines vadītājs stāsta, ka vieglās automašīnas pasažiere mirusi uzreiz, bet tās šoferis – ceļā uz slimnīcu. Savukārt autobusā sēdošie tikuši cauri vien ar izbīli. Trim gan veikta ārsta apskate, taču secināts, ka būtisku savainojumu nav.

Šogad šī ir jau kārtējā avārija, kurā iesaistīti autobusa pārvadātāji no Latvijas. Gada sākumā Igaunijas teritorijā uz slidenajiem ceļiem dzīvību zaudēja Lux Express šoferis un cieta vairāki pasažieri. Savukārt Ecolines asiņaināko traģēdiju piedzīvoja pirms trim gadiem, kad sadursmē Krievijā bojā gāja astoņi cilvēki.

Video