Traģēdija Slovākijā! Nav bijusi informācija par trasi, stāsta grupas dalībniece

0 Komentāru
Traģēdija Slovākijā! Nav bijusi informācija par trasi, stāsta grupas dalībniece
FOTO: LETA

Izvērtēt spējas veikt kalnu trasi konkrētajos laikapstākļos traucēja informācijas trūkums, tā Slovākijas Tatru kalnos notikušo traģēdiju, kurā dzīvību zaudēja divas sievietes no Latvijas, raidījumam LNT Ziņas komentēja kāda šīs pašas tūrisma grupas dalībniece Vita.

”Ja mums būtu bijusi pietiekami informācijas, mēs būtu griezušies atpakaļ, es domāju, visa grupa daudz ātrāk,” sprieda Vita.

Pēc Impro ceļojumi gides Sarmītes stāstītā, pa zaļo trasi kopā ar viņu devušies 15 cilvēki. Visiem ticis pateikts, ka tad, ja paliek grūti, jāiet atpakaļ. To arī trīs cilvēki izdarījuši.
”Tad, kad bijām augšā stāvumā, krasi mainījās laikapstākļi, sākās vējš, auksts lietus, lietus kopā ar krusu. Es gāju kā noslēdzošais posms, man grupa gāja pa priekšu līdz kalna galotnei, līdz vēl vienai būdiņai,” norādīja Sarmīte.

Gide cilvēkiem esot piekodinājusi, ka visiem jāiet atpakaļ pa zaļo trasi, kurp pēc atpūtas lielākā daļa arī devusies. Tomēr gide nezina, kāpēc abas kundzes nedevās līdzi grupai atpakaļ, vien pieļāva, ka viņas aizgāja uz dzelteno – grūtāko trasi.

Ceļotāja Vita stāstīja, ka zaļās trases pēdējais posms pieveikts ar lielām mokām. ”Uzejot augšā, vienkārši cilvēkos jau bija panika par to, ka ir jāgriežas atpakaļ, jo gide teica, ka mums nepietiek laika iziet visu. Tā kā nebija informācijas, ka tālākā dzeltenā trase ir vēl sarežģītāka, tad viena daļa pieņēma lēmumu iet pa dzelteno trasi,” norādīja Vita.

Pēc viņas stāstītā, uz dzeltenā apzīmējuma trasi abas kundzes devās līdzi jaunai sievietei, kas pusceļā sapratusi, ka trase ir ļoti sarežģīta un aicināja atgriezties uz zaļā apzīmējuma trasi. Jaunā sieviete atgriezās, bet, kas notika tālāk ar abām kundzēm, informācijas nav.

Latvijas Tūrisma aģentu un operatoru asociācija norāda, ka tūrisma kompānijai un gidam ir jāsniedz visa informācija par ceļojumu un riskiem, bet cilvēkiem jāizvērtē savi spēki un spējas.

Gide ceļojumu kompānijā strādāja 12 gadu, un viņai bija pieredze pavadīt tūristus kāpšanai kalnos. ”Protams, es uzņemos atbildību. Tas ir starp mani un radiniekiem. Mēs esam runājuši. Protams, ka es nejūtos labi,” atzina gide.

Sākotnējā informācija liecina, ka abas sievietes, visticamāk, nosalušas, bet šobrīd vēl turpinās apstākļu noskaidrošana. Slovākijas policija ierosinājusi lietu saistībā ar šo notikumu.
0 Komentāru