Traģēdija Sanktpēterburgas metro. Kā viss notika?

Komentāri

Krievijā traģēdija – Sanktpēterburgas metro satricinājis sprādziens. Vismaz 11 cilvēki gājuši bojā un vēl 20 līdz 50 ievainoti.

Vairāki Krievijas politiķi un amatpersonas jau pavēstījušas, ka notikušais varētu būt saistīts ar terorismu.

Foto

Ziņa par eksploziju Sanktpēterburgas metro pasaules medijus pāršalca pirmdien ap pulksten pusčetriem pēcpusdienā. Sākotnēji tika ziņots, ka nogranduši divi sprādzieni divās stacijās, kas atrodas uz vienas metro līnijas.

Vēlāk varasiestādes šo informāciju precizēja, norādot, ka notikusi viena eksplozija. Krievijas Nacionālā pretterorisma komiteja apstiprinājusi, ka sprādziens noticis uz tā dēvētās zilās līnijas starp stacijām “Tehnoloģiskais institūts” un “Sennaja laukums”.

Vietējie mediji vēsta, ka eksplodējis vismaz viens metro vagonā atstāts pašizgatavots spridzeklis. Tiek ziņots, ka stacijā atrasta un neitralizēta vēl viena neeksplodējusi sprāgstviela.

Sociālos medijus pārpludinājuši aculiecinieku fotoattēli un video, kuros redzami šausmīgi skati. Uz zemes guļoši ievainotie, pamatīgi bojātas vilcienu vagonu durvis, kliedzoši, bēgoši cilvēki un ļoti piedūmota stacija.

Zināms, ka eksplozija notikusi ap pulksten trijiem dienā, brīdī, kad vilciens bija izbraucis no stacijas un sastāvs daļēji jau atradās tunelī.

Saskaņā ar sākotnējām ziņām eksplodējis vilciena trešajā vagonā atstāts pašizgatavots spridzeklis.

Tas neesot bijis terorista pašnāvnieka uzbrukums, tomēr netiek izslēgts, ka eksploziju varētu būt organizējuši teroristi.

Kopš brīža, kad kļuva zināms par Sanktpēterburgā notikušo eksploziju, vairākkārt mainījušies paziņojumi par bojāgājušo un ievainoto skaitu. Krievijas veselības ministre pavēstījusi, ka precīzs nogalināto skaits ir desmit, bet 47 cilvēki ievainoti.

Zināms, ka sešu cietušo stāvoklis ir smags, tādēļ tiek prognozēts, ka bojāgājušo skaits varētu pieaugt.

Notikuma vietā gājuši bojā septiņi cilvēki, divi miruši pa ceļam uz slimnīcu, bet vēl viens – slimnīcā.

Aptuveni stundu pēc eksplozijas metro stacijā “Sacelšanās laukums” atrasts vēl viens neeksplodējis spridzeklis, kas neitralizēts.

Atsevišķas ziņu aģentūras vēsta, ka videonovērošanas kamerās izdevies fiksēt iespējamo uzbrukuma sarīkotāju, kurš vagonā atstājis portfeli ar tajā esošo spridzekli. Medijos un sociālajos tīklos izplatīta neskaidra iespējamā uzbrucēja fotogrāfija.

Gan Krievijas ģenerālprokuratūra, gan prezidents Vladimirs Putins notikušo nodēvējuši par iespējamu teroraktu.

Sanktpēterburgā, sākot no otrdienas, izsludinātas trīs dienas ilgas sēras.

Šobrīd visa Sanktpēterburgas metro sistēma ir slēgta, un visi tajā esošie cilvēki evakuēti.

Sanktpēterburgas lidostā un Maskavas metro stacijās būtiski pastiprināta drošība. Tiek ziņots, ka kādas aizmirstas somas dēļ viens no metro vilcieniem ticis evakuēts arī Maskavā.

Lasi vēl