Traģēdija Krievijā: apsargam, kurš nenospieda trauksmes pogu, tiesa piemēro apcietinājumu

1 komentārs
Traģēdija Krievijā: apsargam, kurš nenospieda trauksmes pogu, tiesa piemēro apcietinājumu
Foto: Sputnik / ITAR-TASS / LETA

Trešdien tiesa Kemerovā, Krievijā, lielveikala “Ziemas ķirsis” apsargam Sergejam Antjušinam piesprieda divus mēnešus apcietinājumā saistībā ar 25. martā notikušo traģisko ugunsgrēku.

Antjušins, kurš ir viens no četriem galvenajiem aizdomās turamajiem “Ziemas ķirša” ugunsgrēka lietā, tiesai atzina, ka apsardzes postenī esošajā datorā viņš redzēja ziņojumu par izcēlušos ugunsgrēku, taču aizvēra to.

Tiesa gan, arī pēc tam datora monitorā esot vairākkārt parādījies atkārtots ziņojums par ugunsgrēku, to uzrādījušas servera pārbaudes, raksta portāls “Meduza.io”.

Apsargs esot apjucis, un tāpēc nenospieda trauksmes pogu. Antjušins vēl piebilda, ka automātiskās trauksmes apziņošanas sistēma iepriekš vairāk konstatētu viltus trauksmju dēļ tikusi atslēgta.

Viens no lieciniekiem, kurš nelaimes brīdī esot aizskrējis līdz apsardzes postenim, redzēja, ka apsargs neko nedarot, bet, spiežot trauksmes pogu, vien noteica, ka “viņam te nekas nedarbojas”.

Aizturēto vidū ir arī lielveikala vadītāja un vēl četri darbinieki, tostarp minētais apsargs.

Ierosinātais kriminālprocess turpinās.

Jau vēstīts, ka 25. martā Kemerovas lielveikalā “Ziemas ķirsis” izcēlās ugunsgrēks, laupot 64 cilvēku, viņu vidū 41 – bērns, dzīvības. Vietējie iedzīvotāji gan uzskata, ka upuru patiesais skaits esot daudz lielāks.

1 komentārs