Traģēdija ASV: ugunsgrēkā koncerta laikā daudz upuru

Komentāri
Traģēdija ASV: ugunsgrēkā koncerta laikā daudz upuru
Foto: Reuters/Scanpix

Apmēram 40 cilvēki varētu būt gājuši bojā ugunsgrēkā kāda koncerta laikā ASV Kalifornijas štata pilsētā Oklendā.

Deviņu cilvēku nāve jau ir apstiprināta, bet apmēram 25 cilvēki ir pazuduši bez vēsts. Ugunsdzēsēji uzskata, ka brīdī, kad ēkā piektdienas vakarā elektroniskās mūzikas koncerta laikā izcēlās ugunsgrēks, tajā atradās apmēram 50 cilvēku.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šī noliktava bija viena no vairākām pamestām rūpniecības celtnēm Oklendas rajonā, kuras vietējie mākslinieki izmanto par darbnīcām, nereti rīkojot arī dažādus pasākumus.

Dūmu detektori ēkā nebija aktivizēti, tajā arī nebija ierīkota ārkārtas ugunsdzēsības sistēma. Upuru meklēšanu apgrūtina fakts, ka ugunsgrēka laikā iebruka ēkas jumts, bet tās konstrukcijas ir pārāk nestabilas, lai ēkas drupās ielaistu glābšanas vienības. Ugunsgrēka iemesli vēl nav skaidri.

Libija Šafa, Oklendas mērs

Šis ir postošs skats. Šī ir sarežģīta situācija un būs vajadzīgs laiks, lai veiktu metodisku, rūpīgu un profesionālu izmeklēšanu, ko ir pelnījušas upuru ģimenes, lai noskaidrotu kas galu galā šeit notika.

Foto

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl