Tokijas iedzīvotāji steidz apmeklēt Olimpisko spēļu norišu vietas

0 Komentāru
Tokijas iedzīvotāji steidz apmeklēt Olimpisko spēļu norišu vietas
AFP/SCANPIX

Par spīti stingrajiem pandēmijas laika drošības pasākumiem daudzi Japānas iedzīvotāji dienu pēc Olimpisko spēļu atklāšanas dodas uz stadiona apkārtni, lai no prāva attāluma iemūžinātu sevi uz Olimpisko riņķu fona un notvertu vērienīgā notikuma klātbūtnes sajūtu, vēsta TV3 Ziņas.

Vietējie stāsta, ka atmosfēra ir pacilājoša, un šo notikumu viņi atcerēsies visu mūžu.

Iespaidīgs skats vērojams diennakts tumšajā laikā, kad melnās debesis izgaismo Olimpiskā lāpa un spilgtais pilnmēness. Tomēr arī dienas gaitā pie iežogotā un stingri uzraudzītā stadiona pulcējas vietējie iedzīvotāji. Ziņkāres vadīti, viņi cenšas iemūžināt neierastos apstākļus, kādos notiek tik ilgi gaidītais sporta notikums. Te ierodas ģimenes, vecāki ar bērniem, cerot, ka šis notikums ilgi paliks visas dzimtas atmiņā.

Akiko Toyozaka, Tokijas iedzīvotāja

“Kad mans bērns piedzima, es jutu, ka vēlos redzēt olimpiskās spēles kopā ar viņu. Ceļā uz spēļu norisi bija tik daudz līkloču, tas bija grūts process daudziem cilvēkiem, bet es esmu ļoti priecīga, ka mēs šodien varam ierasties šeit, lai sajustu svētku atmosfēru!”

“Man žēl sportistus, kuri nevarēja sacensties vīrusa dēļ. Viņi ir pavadījuši savu dzīvi, trenējoties un trenējoties, taču tas ir neizbēgami, ņemot vērā koronavīrusa izplatību. Domāju, ka mums vajadzētu nošķirt koronavīrusa jautājumu un olimpiskajām spēlēm,” atzina Tokijas iedzīvotājs Šigeo Mijazava.

Tokijas olimpiskās spēles, kas jau tā Covid-19 pandēmijas dēļ tika atliktas par gadu un notiek bez skatītājiem, otrdien un trešdien draud piemeklēt arī vētra. Laiks jau tagad ir ļoti sutīgs un mitrs, bet tuvāko dienu laikā gaidāms stiprs vējš un lietus – par to savā “Twitter” kontā vēsta  “BBC” laika ziņu eksperts Saimons Kings, brīdinot sportistus, ka būs grūti.

0 Komentāru