Komentāri

Daudz savstarpēji kašķīgu partiju, necieņa pret konkurentiem un pat kautiņi – šāda ir teju vai ikdiena Ukrainas parlamentā jeb Augstākajā radā. Ekonomisko neveiksmju un kara novārdzinātā valsts pašlaik atrodas ļoti bīstamā situācijā, un tieši no parlamenta ir atkarīgs, cik ātri un vai vispār Ukrainai izdosies izrāpties no dziļās bedres. Augstākajā radā viesojās un ar deputātiem runāja korespondents Jānis Zvērs.

Dūru cīņas Ukrainas parlamentā patiešām nav nekas neparasts. Gan parlamenta zālē, gan gaiteņos. Tā, piemēram, 2014. gadā, gluži kā boksa ringā, pēc precīza labā ”āķa” gandrīz nokautā pakrita Radikālās partijas politiķis Olehs Ļaško, kurš aicināja kolēģi Oleksandru Ševčenko doties karot uz Donbasu. Pēdējā iespaidīgākā saķeršanās notika dienā, kad premjera amatu no Jaceņuka pārņēma Volodimirs Groismans. Jaceņuku oponenti tiešā vārda nozīmē nēsāja no parlamenta zāles. Pat jaunajam premjeram nācās krietni nopūlēties, lai savaldītu karstasinīgos deputātus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pārsteidzoši šķiet, ka arī mierīgajos brīžos Augstākajā radā deputāti sēžu laikā brīvi staigā apkārt, runā ar kolēģiem, pa mobilajiem telefoniem, kamēr tribīnē stāvošo runātāju uzklausa vien saujiņa partijas biedru. Vissvarīgākais temats parlamentā vēl aizvien ir valsts drošība un Krievijas ietekmes iegrožošana.

Foto:

Aprīlī Augstākā rada pieņēma pretrunīgi vērtētu likumu, aizliedzot valstī demonstrēt filmas, kas producētas vai pirmoreiz demonstrētas Krievijā pēc 2014. gada 1. janvāra. Par šo likumu marta beigās parlamenta plenārsēdē nobalsoja 237 deputāti.

Pēc pēdējām vēlēšanām prokrieviskie spēki radā ir pārstāvēti pavisam nelielā skaitā – prokrieviskajam ”Opozīcijas blokam” Ukrainā ir tikai 44 krēsli. Valdošajā koalīcijā ir Petro Porošenko bloks un Jaceņuka dibinātā Tautas fronte, kopumā ar 227 balsīm.
Ņemot vērā nokaitēto situāciju, pat prokrieviski noskaņotie deputāti TV kameru priekšā runā ļoti diplomātiski, izvairīgi.

Mikola Skorjiks, Augstākās radas deputāts (Opozīcijas bloks):

Krievija ir mūsu kaimiņš. Tas ir fakts, un no tā nekur neaizbēgsi. Katrai valstij ir savas intereses. Kā teica Čērčils: Lielbritānijai nav ne draugu, ne ienaidnieku, ir tikai intereses. Ukrainai jādzīvo saskaņā ar savām interesēm – ne proeiropeiskām, ne prokrieviskām, bet savām. Ja tā būs, tad mūs cienīs visi.

Ukrainas parlamentā plenārsēžu starplaikos deputāti regulāri sniedz preses brīfingus īpaši iekārtotās televīzijas studijās. Te sastopam arī Jūliju Timošenko – Oranžās revolūcijas zvaigzni, kura ieņēma premjera posteni, taču 2011. gadā tika notiesāta ar 7 gadu cietumsodu par valstij neizdevīga līguma slēgšanu ar Gazprom. Tomēr Maidana revolūcijas rezultātā viņa tika atbrīvota un aktīvi darbojas parlamentā. Timošenko intervijās uzsver, ka viņas tēvs ir bijis latvietis, un Latvijai viņa sniedz šādu ieteikumu:

Galvenais padoms, ko es varu sniegt visām Eiropas valstīm, iekļaujot arī jūsu valsti – nenovērtēt par zemu tos draudus, kurus rada Kremlis. Sevišķi tas attiecas uz valstīm, kuras bijušas PSRS vai NVS sastāvā. Tās it sevišķi ir zem sitiena. Mums nepieciešams apvienoties un prasīt no NATO pavisam citu drošības politiku.

Politikas eksperti secina, ka Ukrainas parlaments aizvien ir ļoti sašķelts, vājš un kašķīgs, kas nebūt nepalīdz risināt samilzušās problēmas. Turklāt drīz vien valstī būs jāievieš taupības pasākumi, kā to paredz Starptautiskā Valūtas fonda noteikumi, izsniedzot aizdevumu 15,4 miljardu eiro apmērā, un tas politisko situāciju saasinās vēl vairāk.

Video!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl