Ietekmīgais Time nosauc gada cilvēku

Komentāri
Ietekmīgais Time nosauc gada cilvēku
Foto: Reuters

ASV žurnāls Time trešdien par 2014. gada cilvēku pasludinājis mediķus, kas ārstējuši ar Ebolas vīrusu saslimušos cilvēkus.

“Ebola ir karš un brīdinājums. Globālā veselības sistēma ne tuvu nav tik spēcīga, lai pasargātu mūs no infekcijas slimībām,” sacīja Time redaktore Nensija Gibsa, paziņojot prestižā ikgadējā titula ieguvējus.

“Pārējā pasaule var naktīs mierīgi gulēt, jo vīriešu un sieviešu grupa ir gatava stāvēt un cīnīties. Par nenogurstošām drosmes un žēlsirdības izpausmēm, iegūstot pasaulei laiku tās aizsardzības palielināšanai, par riskēšanu, par uzstājību, par ziedošanos un glābšanu, cīnītāji ar Ebolu ir Time 2014. gada cilvēks,” pavēstīja Gibsa.

Tituls piešķirts tiem ārstiem, kuri ārstējuši ar Ebolas vīrusu saslimušos cilvēkus, riskējot paši ar savām dzīvībām. Žurnāls norāda, ka tāds lēmums pieņemts mediķu neizsīkstošā cīņas spara dēļ, kā arī riska dēļ, ko viņi uzņemas, glābjot dzīvības.

Šogad par gada cilvēka titulu kopumā cīnījās pieci cilvēki. Viņu vidū bija tehnoloģiju kompānijas Apple vadītājs Tims Kuks, Romas pāvests Francisks, kurš šo titulu ieguva jau pērn, Nobela miera prēmijas laureāte Malala Jusafza, kā arī Krievijas prezidents Vladimirs Putins. Viņu par gada cilvēku Time atzina 2007. gadā.

Kā liecina Pasaules Veselības organizācijas (PVO) dati, ar Ebolas vīrusu inficējušies ap 16 000 cilvēku, no kuriem vairāk nekā 5600 miruši.

Pirmais inficēšanās gadījums, kas aizsāka šo epidēmiju, tika konstatēts Gvinejā 2013.gada decembrī. Vissmagāk vīruss skāris Libēriju, Gvineju un Sjerraleoni.

Pērn Time par gada cilvēku pasludināja Romas pāvestu Francisku.

Lasi vēl