Tiesa atzīst: Kanādas kūrortā darbinieki tikuši diskriminēti, jo ir baltādainie

0 Komentāru
Tiesa atzīst: Kanādas kūrortā darbinieki tikuši diskriminēti, jo ir baltādainie
Ilustratīvs foto. (RIA NOVOSTI/SCANPIX)

Kanādas Cilvēktiesību tiesa Britu Kolumbijā likusi izmaksāt septiņiem kāda kūrorta darbiniekiem 173 000 Kanādas dolāru (116 076 eiro) lielu kompensāciju, atzīstot, ka viņi tikuši diskriminēti, jo ir baltādainie.

Kūrorta īpašnieks Kins Va Čans apgalvoja, ka vēlas pieņemt darbā ķīniešu darbiniekus tāpēc, ka viņi prasa mazākas algas. Tiesa secināja, ka 2016.gada augustā septiņi darbinieki piespiesti aiziet no darba un aizvietoti ar ķīniešiem.

Tiesa atzina to par diskrimināciju, balstoties uz rasi, kas ir pretrunā Britu Kolumbijas provinces likumiem. Vēl viena bijušā kūrorta darbinieka sūdzību tiesa noraidīja.

Čans iegādājās kūrortu “Spruce Hill Resort and Spa” 2015.gadā un nākamā gada janvārī sāka plašus rekonstrukcijas darbus.

Būvdarbu laikā kūrorts darbojās ar ierobežotu kapacitāti un Čans atlaida daudzus darbiniekus. Septiņi darbinieki, kas tika paturēti būvdarbu laikā, vēlāk vērsās tiesā, jo tika atlaisti vai paši iesniedza atlūgumus darbavietā valdošās naidīgās atmosfēras dēļ.

Vislielākā kompensācija – 62 000 Kanādas dolāru (41 599 eiro) – tika piešķirta Klērai Fāstai, kura bija nostrādājusi kūrortā 20 gadus.

Kā viņa liecināja tiesā, Čans izteicies, ka ķīniešu darbiniekiem viņam nebūs jāmaksā par virsstundām. Fāstas stāstīto atbalstīja arī viņas kolēģu liecības un pārējo darbinieku sūdzības.

Kūrorta bijusī grāmatvede Melonija Eva 2016.gada 20.jūlijā dienasgrāmatā atzīmējusi, ka Čana kungs turpina sacīt, ka vēlas ķīniešu darbiniekus un Fāstai un vēl vienai darbiniecei būs jāaiziet.

Drīz vienai Fāstai tika samazināta slodze, daļu viņas pienākumu uzticot jaunam darbiniekam – ķīniešu studentam. Mazās slodzes dēļ viņa pēc tam iesniedza atlūgumu.
0 Komentāru