Komentāri
Tiek paustas bažas, ka Irākas pilsētas Mosulas atkarošana prasīs lielus civiliedzīvotāju upurus

Viena no vērienīgākajām terorisma apkarošanas operācijām Tuvajos Austrumos kļūst arvien intensīvāka. Irākas armija iegājusi Islāma valsts kontrolētajā Mosulā, kur sākušās sīvas kaujas. Kamēr Irāka ir apņēmības pilna teroristu ieņemto pilsētu atkarot, lielas bažas raisa jautājums – cik civiliedzīvotāju upuru tas prasīs.

Sasniedzot Mosulas pievārti, Irākas spēkiem nācās sastapties ar lielu pretestību. Viņus sagaidīja Islāma valsts snaiperi, sprāgstbumbas un mīnēti ceļi.

Taču armijai izdevies ieņemt Mosulas televīziju, un tas iezīmējot pilsētas atbrīvošanas sākumu. Taču Islāma valsts kaujinieki neplāno viegli padoties un pagājušajā naktī bija sagūstījuši vairāk nekā 25 tūkstošus tuvējo reģionu iedzīvotāju, kurus centās nogādāt Mosulā, lai izmantotu kā ”dzīvo vairogu.” Tikmēr Irāka teroristiem piedraudējusi, ka viņiem ir divi varianti – nāve vai padošanās.

Viena no līdz šim vērienīgākajām terorisma apkarošanas operācijām ilgst jau aptuveni divas nedēļas. To laikā Irākas armija un sabiedrotie ieņēmuši vairākus stratēģiski nozīmīgus reģionus Mosulas tuvumā, atbrīvojot vairākus tūkstošus iedzīvotāju, kas ilgstoši bija teroristu gūstā.

Tomēr humānās palīdzības organizācijas bažījas par Mosulas reģionā vēl joprojām mītošo aptuveni pusotru miljonu civiliedzīvotāju, kuri varētu kļūt par kauju upuriem.

Ja armijai šodien izdosies nostiprināt pozīcijas Mosulā, tas būs pēdējo divu gadu lielākais panākums cīņā ar teroristiem Irākā. Tikmēr eksperti brīdina, – gaidāmās kaujas būs nežēlīgākās un asiņainākās, kādas līdzšinējā ofensīvā pieredzētas.

Lasi vēl