Tiek lēsts, ka Vācijā šogad ieradīsies pusmiljons bēgļu

1 komentārs
Tiek lēsts, ka Vācijā šogad ieradīsies pusmiljons bēgļu
FOTO: SCANPIX

Tiek lēsts, ka Vācijā šogad ieradīsies teju pusmiljons migrantu, kas bēg no konfliktiem Irākā un Sīrijā. Valdība ir palielinājusi atbalstu federālajām zemēm, kas saskaras ar šo problēmu, taču amatpersonas uzskata, ka ir nepieciešami jauni risinājumi, tostarp bēgļu izmitināšanā.

Vācijai ir senas tradīcijas bēgļu uzņemšanā – daļēji tā ir vainas izpirkšana par Trešā Reiha laikiem, kad vairāk nekā pusmiljons ebreju pameta valsti, bēgot no nacistiem. Viņi atrada patvērumu vairāk nekā 80 valstīs visā pasaulē.

Pēc Otrā pasaules kara Vācija uzņēma ap 13 miljoniem patvēruma meklētāju no Austrumeiropas. Vēl 1,8 miljoni etnisko vāciešu no Krievijas un Kazahstānas ieradās Vācijā pēc padomju ēras sabrukuma. Tomēr jaunākais migrantu vilnis Vācijai sāk radīt problēmas – tiek lēsts, ka šogad valstī ieradīsies teju pusmiljons patvēruma meklētāju – divas reizes vairāk nekā pērn.

Vācijas kancleres Angelas Merkeles valdība šogad nolēma divkāršot atbalstu federālajām pavalstīm un pilsētām, kas cīnās ar bēgļu pieplūdumu, taču vienlaikus norādīja, ka ir jāpaātrina to migrantu repatriācija, kuriem patvērums tiek atteikts.

Laikā, kamēr tiek izskatīti viņu pieteikumi, bēgļiem kaut kur ir jādzīvo. Bavārijas pilsētā Taufkirhenē viņiem ir uzslieta milzīga piepūšamā telts, kurā ir nelielas guļamtelpas, ēdamzāle un bērnudārzs. Teltī var mitināties 300 cilvēku.

Vēl pagājušonedēļ veikta sabiedriskās domas aptauja liecināja, ka iedzīvotāju atbalsts Vācijas liberālajai bēgļu politikai turpina kristies. Bēgļu pieplūdums no Sīrijas, Irākas un Balkānu valstīm arī novedis pie spriedzes dažos Vācijas reģionos un uzbrukumiem, tostarp bēgļu apmetņu dedzināšanas gadījumiem, kuros tiek vainoti neonacisti. Pēdējā pusgada laikā reģistrēti 150 šādi uzbrukumi.