Komentāri
Teroristi apšauda Mariupoles apkaimi ar “atvilktajiem ieročiem”
Foto: AFP/LETA

Prokremliskie kaujinieki Širokines ciema apkaimē, netālu no Mariupoles, pirmdien apšaudīja Ukrainas valdības spēku pozīcijas ar strēlnieku ieročiem, kā arī tankiem un mīnmetējiem, kam atbilstoši Minskas līgumiem no frontes līnijas bija jābūt atvilktiem, pavēstīja Ukrainas armijas pārstāvji.

“Izmantojot 120 milimetru mīnmetējus, tankus, kājnieku vienības, kaujinieki mēģina izspiest mūsu vienības no Širokines ciemata. Ukrainas karavīri atrodas savās pozīcijās un visus ienaidnieka uzbrukumus veiksmīgi atvaira. Kauja turpinās joprojām,” teikts pirmdien vakarā izplatītajā Pretterorisma operācijas štāba preses centra paziņojumā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Tas ir tieši tas ieroču veids, kam atbilstoši Minskas līgumiem bija jābūt atvilktam no norobežojošās līnijas,” izsakoties par tanku un mīnmetēju izmantošanu, norādīja centra “Mariuoples aizsardzība” pārstāvji.

Pretterorisma operācijas sektora M preses sekretārs Oļehs Sušinskis apliecināja, ka smago ieroču zalves dzirdējuši Mariupoles Oktobra un Piejūras rajonu iedzīvotāji. Zalves bijušas dzirdamas arī Havaņas un Slobotkas ciemos.

Situācija Širokines apkaimē ir saspringta. Jau no plkst. 9.00 pretinieks aktivizējis kaujas darbību, izmantojot tankus, diversiju un izlūkošanas, kā arī snaiperu grupas.

Aizsardzību šajā frontes sektorā notur Ukrainas Bruņotie spēki, Nacionālā gvarde un bataljons Donbass, nepieļaujot, ka ienaidnieks pārrauj fronti, vēsta ziņu aģentūra Ukrinform.

Krievija pērn februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Kā janvāra beigās ANO Drošības padomes sēdē apliecināja Ukrainas vēstnieks ANO Jurijs Sergejevs, Ukrainas austrumos atrodas 12 000 Krievijas karavīru.

Ukrainas, Francijas, Vācijas un Krievijas līderi 12. februārī sarunās Minskā vienojās par karaspēka un smagās tehnikas atvilkšanu, kā arī par uguns pārtraukšanu Ukrainas austrumos, sākot no 14. februāra pusnakts.

Ignorējot pamiera vienošanos, Krievijas algotņi un karavīri uzbruka stratēģiski svarīgajai Debaļcevei, bet šobrīd Krievijas bruņotie spēki jau tiek koncentrēti pie Mariupoles.

Lasi vēl