Terorisms Nicā: divu šodien aizturēto personu identitāte netiek atklāta

Pievienot komentāru
Terorisms Nicā: divu šodien aizturēto personu identitāte netiek atklāta
EPA/LETA

Pēc svētdienas arestiem saistībā ar teroraktu Nicā Francijas prokuratūra neatklāj abu aizturēto personu izcelsmi. Tāpat apcietinājumā joprojām atrodas pieci cilvēki, ko Francijas policija aizturēja sestdien pēc reidiem Nicā. Starp viņiem ir arī terorista Muhameda Laueža Bulela sieva.

Francijas drošības dienesti svētdien arestējuši vēl divas personas – vīrieti un sievieti -, kas, iespējams, saistīti ar masu slaktiņa izpildītāju Nicā, kad, apzināti braucot cauri cilvēku pūlim divu kilometru garumā, tika nogalināti 84 cilvēki.

Izmeklētāji tagad mēģina noskaidrot, vai tikuši plānoti vēl kādi citi terora akti. Lai arī atbildību par masu slaktiņu Nicā uzņēmusies Islāma valsts, Francijas policijai nav skaidrs, vai uzbrucējam ar šo teroristisko grupu bijusi tieša komunikācija vai viņš radikalizējies internetā pats.

Tikmēr Francijā un daudzviet Eiropā joprojām notiek plaši sēru pasākumi un bojāgājušo pieminēšana. Šodien klusuma brīdis un kolektīvā aizlūgšana par upuriem un smagi ievainotajiem notika arī Vatikānā, kur pāvests Francisks teica uzrunu. Pašā Nicas promenādē, kur notika masu slaktiņš, sanākušie sērotāji šodien pauda bailes par savu drošību. Terora akti Francijā notiekot pārāk bieži.

Pēc visiem pēdējā laika teroristu uzbrukumiem mēnešiem ilgi Francijā ir paaugstināts trauksmes stāvoklis, tāpēc policijai un armijai sākuši izsīkt spēki. Francija lūgusi iedzīvotājus pieteikties brīvprātīgajos rezervistos.