Terorisma draudi Vācijai: vairums iedzīvotāju tuvāko mēnešu laikā sagaida jaunu islāmistu uzbrukumu

Pievienot komentāru
Terorisma draudi Vācijai: vairums iedzīvotāju tuvāko mēnešu laikā sagaida jaunu islāmistu uzbrukumu
Foto: Scanpix

Bažas par kārtējā terora aktu iespējamību vajā arī iedzīvotājus Vācijā. Vairums vāciešu uzskata, ka tuvāko mēnešu laikā valstī tiks sarīkots šāds uzbrukums. Tajos vaino bēgļus, un tas ievērojami vairo kritiku Vācijas piekoptajai atvērto durvju politikai. Atbalsts kancleres Angelas Merkeles optimismam par valsts spēju tikt galā ar milzīgo patvēruma meklētāju skaitu izteikti sarucis.

Lielākā daļa jeb 75% vāciešu uzskata, ka tuvākajā laikā gaidāms jauns islāma ekstrēmistu uzbrukums, liecina jaunākā sabiedriskās domas aptauja. Tajā pat laikā viņi atzīst, ka bažas par teroraktu neietekmēs ikdienas paradumus. 67-i procenti vāciešu izteikušies, ka neļaus bailēm sevi ietekmēt un arī turpmāk nesamazinās savu uzturēšanos publiskās vietās.

Krasi samazinājies arī politiķu un sabiedrības atbalsts Vācijas kancleres Angelas Merkeles optimismam attiecībā uz bēgļu uzņemšanu. Par klišeju kļuvušo Merkeles saukli “Mēs to spējam”, kas pērn tika regulāri lietots, lai mobilizētu atbalstu nekontrolētajam masveida patvēruma meklētāju pieplūdumam, tagad atbalsta vien astoņi procenti vāciešu. Gandrīz puse atbildējuši, ka viņi šim sauklim absolūti nepiekrīt.

Merkele tiek saukta par naivu un nosodīta arī politiķu aprindās. “Vēlos izklāstīt savu personīgo viedokli attiecībā uz šo frāzi “Mēs to varam”, kas bieži tikusi citēta. Es pats šos vārdus nemaz nevaru izrunāt, lai kā censtos. Frāze nav atbilstoša šī brīža situācijā, kurai tiek piedāvāti neefektīvi risinājumi,” norāda Bavārijas federālās zemes premjerministrs Horsts Zēhofers.

Spītējot kritikai, Merkele saukli atkārtoja arī šonedēļ notikušajā ikgadējā preses konferencē, kas imigrantu pastrādāto asiņaino uzbrukumu dēļ tika sasaukta mēnesi agrāk. Viņa paziņoja, ka Vācija var tikt galā ar bēgļu plūsmas radītajiem izaicinājumiem un islāma ekstrēmistu potenciālajiem draudiem.

Pēdējo nedēļu laikā valstī notikušos asiņainos uzbrukumus veikuši bēgļi, kuri sekojuši islāma ekstrēmistu idejām. Sabiedrībā valda viedoklis, ka tieši atvērto durvju politika vainojama teroraktos. Sociālajos tīklos pat sākta akcija ar tēmturi  – Merkeles asiņainā vasara.