Terorisma draudi: ko patiesībā domā iedzīvotāji Briselē un Londonā?

0 Komentāru
Terorisma draudi: ko patiesībā domā iedzīvotāji Briselē un Londonā?
Skaties.lv 'EPA;AFP/LETA

Kamēr Briselē bruņoti armijas vīri un tehnika vairs nav nekas neparasts, lielākoties dzīve rit mierīgi uz priekšu – atzīst Briselē vairākus gadus dzīvojoša latviete. Savukārt Londonā nemitīgi patrulē policisti, kas īpaši mācīti, kā rīkoties ekstremālās situācijās. Ko domā Briseles iedzīvotāji un londonieši – vai terorisma draudi ir reāli?

“Kopumā es jūtos droši Briselē. Es uzturos sev zināmos un drošos rajonos,” portālam Skaties.lv stāsta jau vairākus gadus Beļģijas galvaspilsētā, no kuras tika organizēti asiņainie teroristu uzbrukumi Parīzē, dzīvojošā latviete Zane. Tikmēr Londonā dzīvojoša latviete atzīst, – briti pārsvarā par terorismu nedomā, jo “piektdien jāiet uz “pabu”, bet sestdien – “šopingā””.

Briselē dzīvojošā Zane sarunā ar Skaties.lv atzīst, – terorisma draudi viņu satrauc. “Redzot, kas notiek Eiropā un ne tikai Eiropā, pati sāku neapzināti aizdomāties par savu drošību un to, kā lai sevi pasargā,” saka Zane.

Kopumā Zane novērojusi, ka pēc notikumiem Parīzē cilvēki Briselē kļuvuši nedaudz uzmanīgāki, pievērš vairāk uzmanības aizdomīgiem objektiem, tāpat biežāk ielās redzami bruņotie spēki ielās, bet šad un tad tiek atcelti pasākumi drošības dēļ. Tāpat ir ieviestas arī stingrākas pārbaudes vilcienu stacijās. “Cilvēkus nepamet doma, ka kaut kas līdzīgs varēja notikt tepat, Briselē,” saka Zane.

Tikmēr Lielbritānijā, kas arī ir viena no valstīm, kurām draudus izteikuši Islāma valsts teroristi, situācija un atmosfēra ir nedaudz citādāka. “Ja kaut kur arī ir droši, tad visdrošāk ir Lielbritānijā. Te ir robežkontrole, nav tik vienkārši dabūt nelegālos ieročus. Nav kā Francijā, kur var braukāt ar munīciju pilnu auto. Tāpat te visur ir novērošanas kameras ar seju atpazīšanas tehnoloģijām,” portālam Skaties.lv stāsta Lielbritānijā žurnāliste Ilze Kalve.

“Policisti ir visās centrālajās cilvēku pulcēšanās vietās. Lai arī varētu šķist, ka viņi tur vienkārši pastaigājas, taču tā nav, viņi šādām operācijām ir speciāli apmācīti un incidenta gadījumā darbosies pēc iepriekš saskaņota plāna,” stāsta Ilze.

Skaties foto – Brisele un apsardze!

Satraucoši! Eiropā ir vismaz 3,7 tūkstoši cilvēku, kas varētu būt saistīti ar islāma radikāļiem

Eiropola datubāzē šā gada janvārī bija vismaz 3,7 tūkstoši cilvēku, kuri tiek turēti aizdomās par radikālu islāmu, kas visā Eiropā un ārpus tās saistās ar terorismu, pauda Eiropola direktors Robs Veinvraits (Rob Wainwright).

Francijā pilnīgu kontroli pārņem armija; ”pasaule, kādu to zinām, vairs nepastāv”

Kopumā uzbrukumos – sprādzienos un apšaudēs 13. novembrī pērn – dažādās vietās Parīzē gājuši bojā 160 cilvēku. Noskaidrots, ka asiņainais terorakts Parīzē tika plānots Briselē.

Foto – pasaule nekad neaizmirsīs asiņainos notikumus:

0 Komentāru