Terorisma draudi Briselē! Evakuēts tirdzniecības centrs

0 Komentāru
Terorisma draudi Briselē! Evakuēts tirdzniecības centrs
FOTO: LETA

Otrdien, 21. jūnijā, Briseles centrā terorisma draudu dēļ evakuēts tirdzniecības centrs. Trauksmi izraisījis vīrietis ar neīstu spridzekļu vesti. Pēc prokuratūras teiktā, viņam esot bijušas psihiska rakstura problēmas.

Beļģijas premjerministrs Šarls Mišels saistībā ar notikušo sasaucis Nacionālās drošības padomes sēdi.

Vairāki Beļģijas mediji ziņoja, ka vīrietis pats piezvanījis policijai un paziņojis, ka viņam mugurā ir veste ar sprāgstvielām. Atsaucoties uz drošības dienestiem, nekādas sprāgstvielas nav atrastas.

Prokuratūra informēja, ka aizturētais ir “zināms varasiestādēm saistībā ar vairākiem incidentiem, to vidū ir arī psihiskās problēmas”.

Pretterorisma operācijas laikā tirdzniecības centram blakus esošajā metro stacijā tika noslēgtas visas izejas, izņemot vienu, un karavīri pārbaudīja pasažieru bagāžu un mantas.

Policija un karavīri norobežoja visu rajonu.

Beļģijā joprojām ir spēkā otrs augstākais terorisma draudu līmenis.

Jau vēstījām, ka Terora draudu dēļ aizvadītajā nedēļas nogalē tika evakuēta Briseles centrālā dzelzceļa stacija, kur tika uzieta aizdomīga ceļasoma.

Beļģijas galvaspilsētā valda saspringta atmosfēra pēc tam kad vērienīgā pretterorisma operācijā šajā nedēļas nogalē tika aizturēti cilvēki, kas bija plānojuši terora aktus. Stacijā uzietā ceļasoma izrādījās viltus trauksme, bet demonstrē cik augsts drošības līmenis šobrīd valda Beļģijā.

Piektdienas naktī un sestdien Beļģijas policija pārmeklēja 40 mājas un 152 garāžas, kā arī arestēja 12 cilvēkus saistībā ar viņu plāniem uzbrukt futbola faniem, kas Briseles fanu zonās skatās Francijā notiekošo Eiropas futbola finālturnīra spēles.

Deviņi aizturētie atbrīvoti, bet trijiem izvirzītas apsūdzības par reālu terora aktu plānošanu.

Beļģijas mēdiji ziņo, ka aizturētie ir saistīti ar Briselē notikušo terora aktu dalībniekiem.

Foto

0 Komentāru