Terorakts Somālijā: vairums no bojā gājušajiem ir skolas un augstskolas vecuma jaunieši

2 komentāri

Āfrikas austrumos esošās Somālijas galvaspilsētā Mogadīšo sestdienas rītā noticis terorakts. Mīnēta kravas auto sprādzienā bojā gājuši vismaz 80 cilvēku. Lielākoties par sprādziena upuriem kļuvuši skolēni un studenti.

Sprādziens Somālijas galvaspilsētā Mogadīšo notika vietā, kur ir ļoti blīva auto satiksme sakarā ar drošības spēku kontrolpunktu un nodokļu biroju. Kā ziņo aculiecinieki, daudzi no upuriem ir studenti, kuru autobuss cieta sprādzienā. Tāpat zināms, ka bojā gājuši divi Turcijas pilsoņi.

Eksplozijā dzīvību zaudējuši vismaz 76 cilvēku, bet bojā gājušo skaits, visticamāk, pieaugas, jo daudzi cietušie smagā stāvoklī nogādāti slimnīcā. Pēc varasiestāžu teiktā, uzbrukuma mērķis varētu būt bijis nodokļu iekasēšanas birojs.

Mogadīšo regulāri notiek džihādistu grupējuma “Al Shabaab” rīkoti uzbrukumi. Grupējums 2011. gadā tika padzīts no galvaspilsētas, taču joprojām kontrolē rajonus laukos.

Pēdējo dažu gadu laikā Somālijā notikuši vairāk nekā desmit uzbrukumu. Vispostošākais no tiem valsts vēsturē notika 2017. gada oktobrī, kad ar sprāgstvielām piekrautas automašīnas sprādzienā Mogadīšo tika nogalināti 512 cilvēku un vairāki simti tika ievainoti.

2 komentāri