Terorakts Jaunzēlandē: uzbrucējs notiekošo rādījis tiešraidē un aicinājis sekot video blogerim

13 komentāri
Terorakts Jaunzēlandē: uzbrucējs notiekošo rādījis tiešraidē un aicinājis sekot video blogerim
REUTERS/SCANPIX

Uzbrucējs, kurš Kraistčērčas pilsētā Jaunzēlandē sarīkojis apšaudes divās mošejās, tiek raksturots kā ekstrēmists un labējā spārna terorists, un īsi pirms notikušā viņš video tiešraidē aicinājis cilvēkus sekot pasaulē atpazīstamam video blogerim.

Jau vēstīts, ka Kraistčērčas pilsētā, Jaunzēlandē, piektdien apšaudēs divās mošejās lūgšanu laikā nogalināti 49 cilvēki un vēl vairāki smagi ievainoti. Notikušais tiek raksturots kā terorakts un valsts premjere Džasinda Ārderna to nodēvējusi “vienu no Jaunzēlandes drūmākajām dienām”.

Tiek ziņots, ka uzbrucējs notikušo rādījis “Facebook” video tiešraidē un īsi pirms šaušanas viņš aicinājis sekot vienam no pasaulē atpazīstamākajiem “YouTube” blogerim, PewDiePie.

Kā vēsta BBC, aizdomās par šīm darbībām tiek turēts 28 gadus vecs Austrālijas pilsonis Brentons Tarants, kurš paudis galēji labējus un pret imigrāciju vērstus uzskatus. Atbildīgajiem Austrālijas un Jaunzēlandes drošības dienestiem līdz šim nav bijusi plašāka informācija par viņu.

Pieminētais blogeris ar soctīklu starpniecību paudis savu nosodījumu par notikušo: “Tikko dzirdēju jaunumus par notikušo Jaunzēlandē, Kraistčērčā. Man ir absolūts riebums par to, ka šī persona minēja manu vārdu. Savā sirdī un domās esmu ar upuriem, ģimenēm un ikvienu, kuru ietekmējusi šī traģēdija.”