Terora draudi Beļģijā! Latvijas pilsone stāsta par sajūtām, esot Briselē

0 Komentāru
Terora draudi Beļģijā! Latvijas pilsone stāsta par sajūtām, esot Briselē
FOTO: Agneta Niedra,Skaties.lv

”Ja neskaita armiju ielās, šodien Briselē nekas neliecina par ārkārtas situāciju. Cilvēku ielās netrūkst, tūristi pastaigājas pa galveno laukumu, iepērkas un apmeklē restorānus,” portālam Skaties.lv atklāj Latvijas pilsone, kura atvaļinājumu pavada Briselē.

”Brisele esmu bijusi jau iepriekš un man bija palicis skaistas un galvenais – sakoptas – pilsētas iespaids. Tagad te uz ielām mētājas atkritumi, sadzīves atkritumu maisi jau kopš piektdienas atrodas uz ielām.”

Mums īsti nav bail, jo mums personīgi nešķiet, ka lielākie draudi gaidāmi vietās, kurās visi tam gatavi. Līdzšinējie uzbrukumi bijuši negaidīti un neparedzami. Dzīvot bailēs un nekur neiet, nebraukt, respektīvi nedzīvot, arī negribas.

”Šovakar neplānojam iet ārā tikai sirdsmiera pēc, jo radi pārdzīvo. Pagaidām gan šķiet, ka ziņās viss izskatās daudz nopietnāk nekā te uz vietas. Arī vietējie televīzijas kanāli nav pārsātināti ar informāciju, ne par ko īpašu neziņo, ja neskaita metro slēgšanu.”

FOTO no Briseles!

Jau vēstījām, ka Beļģijas galvaspilsētā Briselē sestdien policija izsludinājusi augstāko terora draudu līmeni, norādot, ka terora draudi ir ”nopietni un tūlītēji”. Cilvēki tiek aicināti nepulcēties publiskās vietās, un ir slēgta metro sistēma.

Beļģijas Iekšlietu ministrijas Krīzes centrs paziņojis, ka pastāv ”nopietni un tūlītēji draudi, kuru novēršanai nepieciešami specifiski pasākumi, kā arī specifiski padomi iedzīvotājiem”.

Cilvēkiem ir ieteikts izvairīties no pulcēšanās publiskās vietās – tādās kā koncerti, sporta pasākumi, lidostas, dzelzceļa stacijas.

Briselē turpina kursēt autobusi, tramvaji un vilcieni, taču drošības spēki pastiprināti pārbauda pasažierus. Papildu drošības pasākumi tiek īstenoti arī valsts lidostās un dzelzceļa stacijās.

0 Komentāru