Telekanāls: Tramps telefonsarunā brīdinājis Putinu neiesaistīties bruņošanās sacensībās

0 Komentāru
Telekanāls: Tramps telefonsarunā brīdinājis Putinu neiesaistīties bruņošanās sacensībās
Foto: AFP / LETA

ASV prezidents Donalds Tramps pagājušajā nedēļā telefonsarunā ar Vladimiru Putinu, kurā apsveica viņu ar pārvēlēšanu prezidenta amatā, brīdinājis Krieviju neiesaistīties bruņošanās sacensībās ar ASV, vēsta telekanāls “NBC News”.

“Ja jūs vēlaties bruņošanās sacensības, mēs to varam darīt, taču es uzvarēšu,” Putinam paziņojis Tramps. Viņš izteicis cerību, ka Putina paziņojumi par jaunajiem ieročiem ir tikai priekšvēlēšanu retorika, un lielījies, ka tikko panācis 700 miljardus dolāru liela aizsardzības budžeta pieņemšanu, telekanālam pastāstījušas administrācijas amatpersonas.

Pēc telefonsarunas Tramps nedeva nekādu mājienu par saspīlējumu, reportieriem paziņojot, ka viņiem bijusi ļoti laba saruna un ka viņš plāno drīzumā tikties ar Putinu, lai pārrunātu bruņošanās sacensības ierobežošanu.

Kā telekanālam pastāstīja administrācijas amatpersonas, Trampa noskaņojums pret Putinu mainījies, kad Kremļa saimnieks mēneša sākumā paziņoja, ka Krievija ir izstrādājusi jaunus kodolieročus, tostarp spārnoto raķeti un zemūdens aparātu, ko ienaidnieks nespēšot pārtvert.

Pēc amatpersonu teiktā, Putina paziņojumi Trampu patiesi aizskāruši. Viņš pēc tam zvanījis Francijas, Vācijas un Lielbritānijas līderiem, sakot, ka Putins izklausījies bīstams un ka viņiem četriem jāturas kopā.

Pirmdien ASV paziņoja, ka saistībā ar Lielbritānijā notikušo uzbrukumu bijušam dubultaģentam Sergejam Skripaļam izraidīs 60 krievu spiegus – lielāko skaitu kopš Aukstā kara.

Amatpersonas arī pastāstīja, ka Trampa nacionālās drošības padomniekiem nācies viņu mēnešiem ilgi pārliecināt parakstīt plānu par jaunu ieroču piegādēm Ukrainai.

Kad beidzot plāns tika apstiprināts, Tramps licis saviem palīgiem pārāk daudz par to publiski nerunāt, bažījoties, ka tas varētu saniknot Putinu.

0 Komentāru