Teksasas sērijveida spridzinātājs, policijas ielenkts, uzspridzinājies

0 Komentāru
Teksasas sērijveida spridzinātājs, policijas ielenkts, uzspridzinājies
Foto: Reuters / LETA

Atviegloti uzelpot var ASV Teksasas štata galvaspilsētas Ostinas iedzīvotāji. Pats nonāvējies sērijveida spridzinātājs, kurš šomēnes bija sarīkojis vismaz piecus sprādzienus, kuros nogalināti divi un ievainoti četri cilvēki.

Bumbas viņš ievietoja ar naglām pildītās paciņās, savukārt upuri, visticamāk, tika izraudzīti pēc nejaušības principa. Spridzinātāja meklēšanā iesaistījās simtiem izmeklētāju. Brīdī, kad policija viņu atrada, 24 gadus vecais vīrietis uzspridzinājās.

Pirmais sprādziens Ostinā nogranda 2. martā. Eksplodēja uz kādas mājas lieveņa atstāta paciņa, nogalinot 39 gadus vecu melnādainu vīrieti. Pēc dažām dienām sekoja divi līdzīgi sprādzieni, no kuriem vienā gāja bojā kāds pusaudzis. Vēl viena bumba bija atstāta uz ielas un tika iedarbināta, gājējiem aizķerot nostieptu auklu, savukārt pēdējais sprādziens nogranda vakar no rīta pasta šķirošanas centrā. Šajos uzbrukumos upuru nebija.

Saprotot, ka uzbrukumi ir sērijveida, Ostinā tika izvērsta vērienīga spridzinātāja meklēšanas operācija, iesaistot vairāk nekā 500 FIB aģentu un policistu. Spridzinātāja tvarstīšanai līdzi sekoja arī Baltais nams. “Tā acīmredzami ir ļoti slima persona vai personu grupa. Tie ir slimi cilvēki. Bet mēs viņus noteikti atradīsim,” sacīja ASV prezidents Donalds Tramps.

Spriedze kulmināciju sasniedza otrdienas vakarā, kad kādā Ostinas veikalā nogranda vēl viens sprādziens. Policija gan drīz vien paziņoja, ka tas ar pēdējo nedēļu uzbrukumiem nav saistīts, jo sērijveida spridzinātājs izskaitļots un atrasts. Tiesa gan, brīdī, kad policija viņu mēģināja aizturēt, vīrietis savā automašīnā uzspridzinājies.

“Mēs nevaram nosaukt viņa vārdu, jo tiesu medicīnas eksperti vēl nav pabeiguši darbu un par notikušo nav informēti vīrieša radi. Tagad gaidāma ilgstoša izmeklēšana, tostarp par viņa motīviem,” skaidro Ostinas policijas priekšnieks Braiens Manlijs.

Sērijveida spridzināšanā aizdomās turētais bija 24 gadus vecs baltais vīrietis, un nav zināms, – viņš darbojies viens vai arī viņam bijuši līdzzinātāji. Par spridzinātāja nāvi savā “Twitter” kontā paziņojis arī ASV prezidents, atzinīgi novērtējot tiesībsargājošo dienestu darbu.

0 Komentāru