Komentāri

Kritikas krustugunīs nonākusi amerikāņu dziedātāja Teilore Svifta. Izskanējuši iebildumi par to, ka viņas jaunākais videoklips, kas filmēts Āfrikā, taču tajā nav redzams neviens melnādains cilvēks.

Video Wildest Dreams Svifta redzama kā Holivudas aktrise 50. gados, kura Āfrikā uzņem filmu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Klipā ir gan Svifta, gan Āfrikas daba un dzīvnieki – taču nav neviena melnādainā Āfrikas pamatiedzīvotāja. Daži niknākie kritiķi pauž sašutumu, ka stereotipi par Āfriku joprojām ir amerikāņu popkultūras nozīmīga sastāvdaļa.

ASV sabiedriskās radiostacijas NPR pārstāvji atklātā vēstulē pauž šoku, ka 2015. gadā Teilora Svifta, viņas ierakstu kompānija un video producentu grupa uzskata par pieņemamu tāda video veidošanu, kurā glorificēta balto kolonistu fantāzija par Āfriku.

Skaties foto!

Taču videoklipa režisors Džozefs Hāns norādījis, ka Wildest Dreams attēlo divu aktieru mīlasstāstu filmas uzņemšanas laukumā. Viņš norāda, ka “daudzu melnādainu aktieru iekļaušana būtu vēsturiska neprecizitāte, un tādā gadījumā videoklipu apsūdzētu vēstures pārrakstīšanā”. Pēc viņa teiktā, videoklipā nav nekāda politiska zemteksta – mērķis bijis parādīt traģisku mīlas stāstu klasiskā Holivudas estētikā.

Pirmdien iznākušais videoklips skatīts vairāk nekā 19 miljonus reižu.

Skaties video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl